Kri-kri

Jedná se o třídílné filmové zpracování románu Hectora Malota Bez domova. Původně jsem chtěl být k tomuto filmu poněkud kritický (mnohé nedostatky by se bezesporu našly), ale poté, co jsem shlédl dvoudílnou filmovou verzi z roku 2000 jsem svůj názor přece jen přehodnotil a uznávám, že se jedná o vcelku povedený a důstojně zpracovaný snímek. První díl z třídílné série se asi nejvíc drží románové předlohy, zbylé dva už v některých pasážích odbíhají, zejména poslední scény třetího filmu se naprosto liší od knižní předlohy, z Milliganové udělali krávu, která svojí blbostí opět přišla o syna. Trochu je na škodu, že knižní kapitoly, kdy je Remi spolu s dalšími havíři uvězněn v zaplaveném dolu zde byly poněkud rozvláčné a zabírají tak většinový úsek druhého dílu (spolu s Remim je v této verzi v podzemí i Lisa, která se oproti knižní předloze příliš brzo rozmluvila). Na druhou stranu je to jediná hraná verze, do které tvůrci scény z dolů zakomponovali. Chválím, že zde nebyly vypuštěny žádné důležité pasáže (třebaže zápletka s Driscolovými je přece jen trochu odfláknutá, mohla se více rozvinout). Obsazení a herecké výkony jsou důvěryhodné, ani hudba není špatná, navozuje tu správnou atmosféru a zpívané pasáže mi nevadí. Fabrice Josso je v roli Remiho přesvědčivý a hodí se na něj mnohem lépe, než jeho nástupce z r. 2000. I když kvalit japonské animované seriálové verze Rittai anime Ie naki ko Remi z roku 1977 tento třídílný film zdaleka nedosahuje, s přihlédnutím k zprasenému novějšímu provedení zvyšuji z původních tří * na čtyři. 75% ()