Studenti posledního ročníku střední školy napjatě očekávají nějakého odvážlivce, který by se pokusil splnit „10 špinavých činů“. Zach Harper (Milo Ventimiglia), populární vůdce školních rebelů, nikdy nebyl v pokušení si něco podobného vyzkoušet. Poté, co je do akce zmanipulován kamarád Kyle Cummings, se Zach hrdinně přihlásí a zaujme jeho místo. Dá se do boje a s pomocí své partičky rebelů se postupně prokouše devíti úkoly. Dokončí hrozivé desatero a zničí tak závěrečnou oslavu absolventů?

„10 špinavých činů“: 1. Vypít pivo před policajtem. 2. Udeřit nejdrsnějšího fráju ve městě 3. Masturbovat v pekařství 4. Přemístit obrovský balón na fotbalové hřiště 5. Dát do školy mrtvolu 6. Získat podepsanou podprsenku královny plesu 7. Dodat 3 bečky piva po půlnoci na mejdan 8. Ukrást drahé auto 9. Najít Duncana Rimea. 10. Zničit závěrečnou oslavu absolventů. (oficiálny text distribútora)

xenopus

SPOILERY. Nová verze Héraklových úkolů alias Těžkej hec na West Walley High School: vypít pivo před policistou, vrazit jednu nejsilnějšímu chlápkovi ve městě, udělat se v obchodě do chleba, ukrást obrovský nafukovací reklamní poutač ve tvaru Ira a dotáhnout ho na školní hřiště, ukrást mrtvolu a dopravit ji do školy, přinést podepsanou podprsenku královny sjezdu, ukrást dřevěnou nohu hlídače ve vlasteneckém klubu, ukrást auto v hodnotě vyšší než sto tisíc dolarů, najít Duncana Rimea (posledního vítěže soutěže) a zkazit studentský sjezd. Zvláštní hra... Ale k filmu: nenápaditý scénář s někdy těžko uvěřitelnými a jindy zase neskutečně předvídatelnými rozuzleními plnění jednotlivých úkolů, pro zvýšení atraktivity násilně domontované sexuální epizody a bezvýznamné a nezajímavé vedlejší dějové linky a pak také chabě zvládnutá práce režiséra tohle svinstvo nápadů udržet pohromadě a dát tomu kompaktní podobu. Ale aspoň tempo jakžtakž udržuje. Milo Ventimiglia vypadá na absolventa vysoké školy a ne jako na středoškoláka, zato Lacey Chabert v roli jeho kamarádky, ke konci pochopitelně přítelkyně (happy end) velmi okouzlující. Velmi nenáročná komedie, u níž se můžete i velmi nudit, takže velmi průměrné 2*. ()

merigieren

Fekálnímu humoru se dá aspoň občas zasmát, ale tady se kupodivu nevyskytuje. Nebot jsem koukal nedávno na 10 důvodů, tak mi neušlo mnoho okopírovaných opičáren. Pak zde naleznete moje oblíbené ferrari a mafiána, občas zábavná průpovídka, celkově to bohužel není nijak zábavné. Jde o neskutečnou jízdu po 10 úkolech s cílem získat holku. Hromotluk s monstertruckem byl nejzábavnější postavičkou filmu. ()

freddy

Tohle je průměrná komedie, která místy přináší i zajímavé nápady, ale nic víc. Děj sám o sobě je zajímavý, takovéhle teenagerovské komedie mám totiž rád. A zde je nějaký ten děj, a chvílemi je to skutečně napínavé. Každopádně já jsem Zachovi fandil, aby všechny zadané úkoly splnil. A právě plnění úkolů zde představuje nejvíce vtipných scén. Například když Zach si vezme v supermarketu vakuově balený toustový chléb, jde s ním na záchod, tam ho rozbalí a masturbuje do něj. Pak ho zase zabalí a vrátí do regálu, kde si ho koupí ředitel školy, kterého Zach nemá rád. Toto je jedna z těch vtipnějších scén. Jistě, někdo to může považovat za pokleslý humor, ale já se u této komedie docela dobře bavil. Ale předem upozorňuji, že tohle je film pouze a jenom pro pobavení, kdo chce přemýšlet nad logikou nebo hledat nějaké filmové poselství, tak ať na tento film rovnou zapomene. Jako komedie na sobotní odpoledne, u které se nemusí přemýšlet, mi tento film udělal radost a pobavil mě, čímž přesně splnil očekávání, která jsem do něj vložil. Takže je to za tři hvězdičky. ()

Torgal

Film ako taký nie je zas tak nepodarený, skôr je to k uzúfaniu generická teenegerská komédia. Je tu všetko čo nesmie v takom filme chýbať - sexuchtivý geeci, veľká divoká párty, úchylné úlohy a chalan čo sa snaží zapôsobiť na babu. Nečakane ale chýba fekálny humor, čo ma úprimne zaskočilo. Keby to bolo aspoň vtipné tak budiž, ale ja som sa nepousmial snáď ani raz. Jediné čo ma pri filme udržalo bolo to, že sa čakal akú ďalšiu úlohu bude musieť Milo (mimochodom nie je to dobrý herec) splniť. Všetky boli ale sklamaním - primitívne, krátke a nevtipné. 3/10 ()

Dever

Soundtrack Brandon Danziger: 1. i'll get away with this - superjerk ,2. almost - bowling for soup ,3. c'mon baby - wakefield ,4. what cha gonna do? - classic ,5. party all night - the grand skeem ,6. here we go - the grand skeem ,7. show me - cham pain ,8. make it bounce - cham pain ,9. ridin - 86 feat. classic ,10. all my peoples - invisible men ,11. yada yada - universal ,12. west g - AD ,13. rollin - classic ,14. ain't no game - basko ,15. line it up - AD ,16. face down - uptown sinclair ,17. sentimental - uptown sinclair ,18. whatever you want - uptown sinclair ,19. girlfriend - uptown sinclair ,20. if it takes all night - vally lodge ,21. icarus flies - smashup ,22. ipanemic - boomish ,23. popcorn - boomish ,24. i like candy - david kopatz ,25. welcome to my sunndy day - nicole salette ,26. take it and shove it - paige lewis ,27. yesterday, tomorrow, and today - jill zadeh ,28. shut your mouth - alex solowitz ,29. ICGM (italian click gang mofiosa) - bryan datillo ,30. 9 by 9 - grace & manners, ()

• Původní název byl "10 Things" (10 věcí), ale byl změněn, protože byl příliš podobný názvu jiné komedie ze středoškolského prostředí Deset důvodů, proč tě nenávidím (v originálu 10 Things I Hate About You). Scénárista Jon Land přišel s názvem "Dirty Deeds" poté, co slyšel písničku AC DC "Dirty Deeds Done Dirt Cheap", která je taky o střední škole. (HappySmile)
  • Film je volně založen na událostech z Barrington High School na Rhode Islandu. Scénář byl vytvořen jako část projektu studenta Jonathana Thiese. Obyvatel Barringtonu Jon Land potom Thiesovi se scénářem pomohl. (HappySmile)