Lichtspielhaus (česky Biograf) je druhé DVD německé NDH-metalové skupiny Rammstein. Je to kompilace všech videoklipů, které do té doby byly vydány, některých živých vystoupení, reklamních upoutávek a některých videí dokumentujících jak byly videoklipy natáčeny (tzv. Making Of). DVD bylo vydáno prvního prosince 2003.

Videa:
8. Sonne
9. Links 2 3 4
10. Ich will
11. Mutter
12. Feuer frei! (bublajsa)

Shit

Fakt režba, to nejlepší od Rammstein do roku 2003, ty nejlepší záznamy z koncertů, klipy a několik dokumentu jak se některý klipy delali s komentarema členů skupiny Rammstein, to si nesmíte nechat ujít ()

MM_Ramone

V roku 2003 bolo vydané DVD "Rammstein: Lichtspielhaus", ktoré je súborom dovtedajšej tvorby nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Obsahuje záznamy živých vystúpení, zákulisné zábery z natáčania videoklipov, reklamné shoty a tiež aj dvanásť oficiálnych klipov. Konkrétne sa jedná o tituly: Du riechst so gut, Seemann, Rammstein, Engel, Du hast, Du riechst so gut ´98, Stripped, Sonne, Links 2 3 4, Ich will, Mutter, Feuer frei!. Je to kolekcia audio vizuálneho materiálu, ktorá iste poteší všetkých priaznivcov tejto svojráznej nemeckej hudobnej formácie. Neue Deutsche Härte! **** ()

kinej

Hudbu Rammstein mám rád, ale videoklipy jsou, vyjma geniálního a zároveň kontroverzního Stripped, dost o ničem. Klipový podprůměr, někdy skoro až na úrovni českých klipů Lucky Vondráčkové. Srovnám-li například s klipy od Björk, či Radiohead, tak zde postrádám nějaké ty art prvky. Naštěstí jsou na DVD i záznamy koncertů, které kvalitu tohoto disku zvyšují. Jinak hudebně opravdu není co vytknout. ()

dex2man

Tohle dvd Rammsteinů je naprostá dokonalost. Jeden klip lepší než druhý (můj nejoblíbenější- Sonne), stejně tak sestřihy záznamů z několika koncertů i samotné dvd menu:) Kromě klipů DVD obsahuje: Live 1.100 Jahre Rammstein- Arena,Berlin ´96 (Herzeleid, Seemann) 2.Philipshalle Düsseldorf ´98 (Spiel mit mir) 3.Rock am Ring Festival ´98 (Heirate mich, Du hast) 4.Live aus Berlin - Wuhlheide ´98 (Sehnsucht) 5.Big Day Out Festival - Sydney ´01 (Weißes Fleisch, Asche zu Asche) 6.Velodrom, Berlin ´01 (Ich will, Links 2 3 4) Making of the videos:1.Du hast 2.Du riechst so gut´98 3.Sonne 4.Links 2 3 4 5.Ich will ()

J.Connor

Nic ve zlém, ale Rammstein prostě nejde takto obdivovat, pokud máte nějakou znalost elektropostindustriální scény, nejblíže mají zřejmě k Laibach a Die Krupps (někdy až přímé vykrádání řekl bych, a to nejen image, ale v případě Krupps si troufnu tvrdit, že i minimálně jednoho riffu). Abych jen nekritizoval, taky jsem se orosil, když kdysi krvácející Balthazar Ghetty hledal v domě nějakého pornografa koupelnu a k tomu zní "Mensch brennt.... " (Lost Highway). Nejde u mě o nějaké undergroundové pozérství, ale prostě jsem s odstupem času zjistil, že opravdu výborných skladeb mají Rammstein pomálu (nejradši mám Du riechst so gut), zbytek je sice šlapající, ale průměrná úderka. Bohužel stejně je to i s vizuály a výborné klipy střídají i průměrné. Přesto všechno si hoši 4* ode mě zaslouží, je to vlastně sympatická parta, minimálně co se střednějšího proudu týče. Pro kovaného fanouška je tato nabušená kolekce ovšem naprostou povinností. ()

Lucasion

Druhé DVD Rammstein. Má velmi pěkně udělané interaktivní menu. Je nabito klipy, making of videama, pár živých vystoupení z koncertů a televizníma upoutávkama. Škoda je, že tyto materiály nedostaly také české titulky. Musíte to přelouskat v němčině nebo s anglickými titulky. Snad to nebude pro mnohé takový problém. Nicméně je to škoda, vzhledem k tomu, že jsou to naši sousedi. Hudebně není opět, co vytknout. Rammstein dělali, dělají a stále budou dělat perfektní hudbu. Rammstein zde předvedlo spoustu super videomateriálu pro fanoušky. Velmi dobré dvd, které potěší každého fanouška Rammstein. (95 %) ()

Hwaelos

Chlapíci holt umí. A co neumí, na to si najdou schopné lidi (režisér je taky člověk). Miluju většinu těch klipů, ale jednoznačně vede Sonne, které je takovou zfetovanou verzí pohádky o Sněhurce. ()

Jakubisko

Dost nabouchané DVDčko, které každý fanoušek Rammstein musí mít doma. Možná je škoda, že tam nejsou delší sestřihy z koncertů, ale to bych asi chtěl moc. :) ()

Kryton

Pořád si je pustím i dnes a jako fanda jsem si nenechal ujít kolekci všech klipů. Rozhodně zajimavá věc nejen pro fandy. ()

gogos

Výborné hudební DVD. Uplně úžasné menu na začátku už naznačuje, že to bude perfektní. DVD obsahuje všechny klipy do roku 2003, videa jak se natáčely některé klipy. Části živých koncertů podle roků, nebo ob rok. DVD samozřejmě obsahuje trailery či reklamy na různé Rammstein věci a plno dalších věcí. DVD je kompletně v němčině a některé věci jsou otitulkovány, bohužel jen do jazyků, z nichž je mi nejblíže angličtina. Ale to jediná vada na kráse, jinak úžasné... ()

ilemas

A opět jsem zapomněl hodnotit toto skvělé dvd plné klipů, ani se mi tomu nechce věřit. Asi jsem byl tak nadšený,že jsem to neustále pouštěl dokola a na hodnocení úplně zapomněl. Solit,solit, solit... ()

tom88

Kto má rád Rammstein, nesmie si nechať ujsť a kto Rammstein nemá rád nech si toto pozrie a bude ich mať rád tiež. Ich klipy spojené s hudbou sú fakt úžasné a nepotrebujú komentár. Chlapci s Rammsreinu by sa možno ujali aj ako herci a to hlavne Till Lindemann s jeho jedinečným xichtom. Toto 8,5 gigové DVDčko je taký malý zázrak. 100%. ()

tomxxx

Fanouškovské srdce poskočí, když má najednou všechny klipy do roku 2003 na jedno DVD + nějaký ten bonus v podobě koncertu nebo how made. ()

Trustme

Sympatické dvd kde fanoušek nalezne vše pohromadě co skupina stvořila do té doby. Za pozornost stojí konečně vydání jejich geniálních videoklipů pohromadě. Dvd má jedno z nejzajímavějších animovaných menu. Za pozornost stojí i výroba jejich náročných videoklipů v sekci Making of. ()