Kri-kri

Tento dávno zapomenutý francouzský sitcom běžel roku 1995 na Premiéře. Z navazujícího seriálu Nové dívky od vedle Premiéra zakoupila jen prvních cca. 50 epizod. Dívky od vedle jsem (alespoň o prázdninách, neboť je v TV dávali kolem deváté ráno) sledoval celkem pravidelně, ale už si z toho mnoho nepamatuji. Děj se odehrával v činžáku, kde bydlelo několik partají. V jednom bytě tři dívky a ve druhém dva kluci. V přízemí byla plovárna s posilovnou, docela dobře si vybavuji toho recepčního Gérarda, jenž neustále počítal ručníky a dělal srandovní grimasy. A pak tam taky byla korpulentní nájemnice ve středních letech a ta se téměř v každém dílu pokoušela sbalit toho blonďáka. Za jednoznačně nejvtipnější a nejvýraznější postavy považuji právě Gérarda a Bellefeuilleovou, ti byli naprosto skvělí. Z ostatních rolí byl ještě docela vtipný Marc, jinak ty dívky, přestože jsou hlavní role, byly spíš jen do počtu. Charakterově všechny tři splývají, připadají mi málo výrazné, což dokazuje fakt, že když některá z nich odejde a nahradí ji jiná, divák tu změnu sotva postřehne. Ale vtipných momentů i hlášek se v seriálu najde dost, např: "Proč dejcháte do mojí ženy?! Už tak je dost tlustá!" nebo "Někdo ty ručníky snad žere! Dobře, až pojedu vlakem, ukradnu sedadlo!" Zkrátka je to milý, pohodový a vtipný seriál. Na francouzských sitcomech silně ulítávám a ani Dívky od vedle nejsou výjimkou, proto dávám zasloužených 5 * a 90%. Škoda že zrovna tento žánr je od roku 1998 na příkaz imperialistů ze zámoří v ČR nežádoucí. Zde jsou tři verze úvodní znělky s česky čtenými úvodními titulky z Premiéry. ()

Rejže

Divím se, že některé tento seriál míjel. Zda to mohl být vysílací čas? To už si nepamatuji, ale stále mám doma spousty dílů natočených na VHS... Možná byl pro starší? Je ale fakt, že i když jsem tenkrát byla hodně malá, vkusná a elegantní děvčata do třiceti let mi byla inspirací, možná dokonce až do dnes. Z mužských rolí Bradley Cole a Thierry Redler byli nádherné tváře pro francouzský sitcom! ()

Dlubal David

Jediný, co si pamatuju, tak to jsou ručníky. Vím, že to byla docela prdča, ale na druhou stranu nic výjimečného. ■ Ke zhlédnutí na serveru TyTrubko, bohužel bez titulků. ■ Viděl jsem zhruba 15 epizod... ◢ ■ ◣ (R) [59/100] ■ (K) [59/100] ■ (V) [49/100] ■ (♫) [55/100] ■ (E) Full House (1987 - 1995) ● Premiers baisers (1991 - 1995) ● Hélène et les garçons (1992 - 1994) ● Les Filles d'à côté (1993 - 1995) ● Step by Step (1991 - 1998) ● Un homme à domicile (1995 - 1996) ● Friends (1994 - 2004) ● Reba (2001 - 2007) ■ (DAB) [60/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [58/100] ■ (CSFD) RejžeKri-kri(C) [58/100] ()