Naprosto vyčerpávající dokument o filmu Ridleye Scotta Vetřelec z roku 1986. Nové fotky, doplňující rozhovory a další nepoužité záběry. (Terva)

kinej

Pokud Vetřelce uctíváte jako já, pak jednoznačně doporučuji tento dokument. Obsahuje totiž naprosto vyčeprávající informace o natáčení, že snad ani nevím co víc bych měl chtít vědět. A rozhodně se nejedná o hlazení po srsti a plácání po zádech, naopak je vidět v jaké vypjaté atmosféře film vznikal, jaké byly rozepře mezi jednotlivými umělci atd. Tedy není to žádné promotion, ale dokument o neskutečně poctivé práci archtiektů, trikařů, modelářů, herců, skladetele a hlaně o absolutním perfekcionismu Ridleyho Scotta. díky nimž Alien ani po letech vůbec nezestárnul, ale i po letech vypadá naprosto úchvatně. ()

Kusko.t2

Maxi dokument (178 minúť), ktorý pozostáva z niekoľkých častí bol nakrútený pre fanúšikov ALIENa, ktorý si kúpili 2 diskovú špeciálnu edíciu tohto filmu. Pre tento dokument je vyhradené jedno celé bonusové DVD, ktoré ešte obsahuje napr. aj značné množstvo fotiek a ďalšie vecičky. Je to veľmi zaujímavý pohľad na tvorbu tohto skvostu hororového sci-fi, ktorého výrobu tento dokument odkrýva z každej strany. ()

classic

RIDLEY SCOTT je EXTRA povestný,že si dáva záležať,aby film o filme pôsobil čo najviac vyčerpávajúco a režisér Charles de Lauzirika je pri tom! Pre fanúšikov sa jedná o povinnú záležitosť ako ušitú na mieru modelky 60-90-60! Najradšej som mal Bonusy,kde bol H.R.GIGER!!! ()

Hamaradža

Ak môžu knihy byť hrubé, môže si aj takýto informáciami absolútne nabitý dokument dovoliť trvať tri hodiny. A že to nie je príliš autorské a sú to najmä hovoriace hlavy, to tu predsa vôbec nevadí - nevystrihol by som ani minútu. Alien je výnimočný film v mnohých ohľadoch - či už tým, že vznikol akosi alchymicky z trosiek neuskutočnenej Jodorowskeho Duny, alebo tým že ho stvorili (nie len, no najmä) tri výnimočné talenty - Dan O'Bannon, HR Giger a Ridley Scott - a pre každého z nich to bola srdcová záležitosť. ()

SpaceOdyseus

Ano, jsou to jen mluvici hlavy v trihodinovem dokumentu. Ale kdyz oni mluvi o vyrobe jednoho z nejlepsich filmu vsech dob, mluvi strasne poutave a ukazuji uzasne zakulisni zabery. To se potom neda ohodnit nicim jinym nez peti hvezdami. ()

honelnik

Ohromné kvantum informácií a zákulisných perličiek z natáčania tohto výnimočného filmu. Niektoré segmenty by som určite zosekal, pretože miestami dokument stráca tempo ale pre fanúšikov nie je informácií nikdy dosť. Alien absolútne zmenil môj pohľad na Ridleyho Scotta a The Beast Within ponúka pohľad do jeho tvorivého procesu. Ak chcete ušetriť 3 hodiny života odporúčam wiki stránku Aliena s tým istým obsahom podaným stručnou formou. http://en.wikipedia.org/wiki/Alien_(film) ()