Waldo je nadšený průkopník létání, vydělává si pořádáním vyhlídkových letů, jenže rostoucí konkurence ho nutí vymýšlet stále atraktivnější postupy. Při jednom z nich, jakési letecké revue však zahyne dívka jeho přítele a Waldo čelí nařčení z neúmyslného zabití. Vzápětí při předvádění letounu vlastní konstrukce zahyne jeho přítel a Waldo konsternovaný jeho smrtí udělá další malér, po němž má doživotně zakázáno létat. Se změněným jménem se objevuje mezi leteckými kaskadéry, kde se setkává s německým válečným esem a svým idolem Ernstem Kesslerem. (Robbi)

D.Moore

Hned při prvním záběru na Roberta Redforda, který si sundává letecké brýle a se zářivým úsměvem zdraví z kokpitu své obdivovatele, je jasné, že v tomhle filmu půjde o frajerství - ovšem o to v nejlepším slova smyslu. Velký Waldo Pepper je o lidech, kterým se létání zadřelo hluboko pod kůži a ven ho prostě nedostanou. Je to zčásti úsměvné retro, v němž se ale dějí velmi nečekané a drsné věci, jež hrdiny i diváky vrací do reality, na zem... Avšak pouze na tak dlouho, než se jim znovu podaří vzlétnout a hledat "tam nahoře" klid a volnost. Je to óda na létání, úplně stejně jako je třeba Bessonova Magická hlubina ódou na potápění. A jsou v ní ty naprosto nejlepší letecké scény, jaké jsem ve filmu kdy viděl. ()

Enšpígl

Samotný příběh je tak nějak divně rozmrdlej, nejede v řadě za sebou a tak nezbývá než se zachytit v nádherných leteckých scénách, při kterých se mě nejednou stáhla prdel do tvaru hrušky. Celý film však naprosto převyšuje závěr, to je nádherná a silná oda na frajerství ze který jsem byl totálně vykapanej. ()

Inozuka

Jako teenager jsem byl tímhle filmem dost zklamaný, protože jsem si myslel, že je o bojích nad zákopy 1. světové války. Ono to tam sice trochu také je, ale jenom okrajově a já se pak cítil podvedený. Nyní po letech je ale všechno jinak a zhlédl jsem nadupaný film o průkopnících aviatiky a tak trochu bláznech, kteří chtě nechtě musí vyklidit pole institucionalizovanému letectví. Je to film o nadšení, zapálení a o svobodě. Pěkně nasmímané letecké eskapády a slušný Redford. ()

kubilov

Příběh Walda Peppera a legenda o Ernstu Kesslerovi je vlastně "jen" takovým malým oddechovým filmem s obrovskou láskou k létání a s tím spojenými krásnými akčními leteckými scénami, jenž je zasazen do začátků veřejné popularizace létání, tedy do dvacátých let devatenáctého století. Nechybí krásné stroje z první světové války, ani tehdy ještě neprozkoušené jednoplošníky a s nimi spojené úžasné akrobatické kousky. ()

Udet

Příběh z počátků letectví a jeho průkopníků... Robert Redford v roli vysloužilého pilota z 1. světové války, který si po návratu domů vydělává na živobytí vyhlídkovými a akrobatickými lety. Letadla, donedávna pouhé vražedné stroje- jsou objevována pro zábavu, dopravu, film. Nadšenci z různých zemí a společenských vrstev kteří mají jedno společné- vášen¨ pro létání. Skvělý snímek plný burácení leteckých motorů, vůně benzínu a odvážných mužů na archaických letounech. ..a malá perlička na závěr- filmové německé eso Ernst Kessler je až neskutečně podobné esu skutečnému, pilotovi par excellance- Ernstu Udetovi..! ()

• Ve filmu byly použity skutečné letouny Tiger Moth DH 82. (Terva)
  • Postava Ernsta Kesslera (Bo Brundin) je inspirována německým stíhacím esem Ernstem Udetem. (Agent frog)
  • Když Waldo Pepper zkouší chodit po křídlech a vylézá z kabiny, na prvním záběru má kalhoty šedé, na druhém záběru jsou černé a na dalším zase šedé. (Terva)