Film pro mládež s humorem líčí příběh mimořádně nadaného čtrnáctiletého chlapce, který je handicapován silnými brýlemi a nevyniká ve sportu. Když dívka jeho snů věnuje přízeň jeho kamarádovi, který vyniká v kopané, nezbývá ostýchavému Lucasovi než pokusit se získat sympatie a respekt ostatních. (Sifaka)

Martin741

Udajne prelomovy film s vtedy este mladym Corey Haimom, ktory - jaxa spravne pise v oficialnom zivotopise Haima, - fim uspech nezaznamenal. A s odstupom casu sa na nom dost brutalne podpisuje zub casu. Sice mlademu Haimovi sekunduju zname drzky Karlos estevez a Winona Ryder, ale proste nejde o kultovy film ani omylom. Pravom je to v zabudnuti, ako dobre pise Lacike este aj ten koniec je picoidny : 30 % ()

dr.horrible

Aj nad piatimi som uvažoval. Rozkošná lúzerovina; teen 80's, Charlie Sheen, debutujúca Winona a Kerri Green, - jak píše eraserhead - totálna Emma Watson. Dokonca (SPOILER!) tlieskanie na konci dojemné a nie trapné. Dnes už to takto proste nejde natočiť. Vadí mi len dôvod toho tlieskania. Ono to neni stopercentne jednoznačné. A dosť to vyzerá, jak keby chceli povedať, ža sa človek musí zmeniť, aby ho brali (Koniec SPOILERU). Čo je blbosť. Hlavne keď tí druhí, sú drbnutí športovci, a v Lucasovom prípade obvzlášť. ()

Lacike

Klasicky teenage film o nerdovi, ktory sa zamiluje do dievcata, ale tu skôr pritahuje futbalista ako nerd. Cele je to take priemerne a zaujme to len dost hviezdnym hereckym obsadenim naviac v casoch, ked vsetky tie buduce hviezdy boli este strasne mlade. Mozno by som dal aj tretiu hviezdu keby to nezabil klasicky trapny koniec v ktorom hlavnemu hrdinovi vsetci zborovo zatlieskaju. Fuj. ()

aLPaC

Už jsem to psal vícekrát, zkrátka pro tyto teen komedie z 80´s mám slabost. Je to určitě tím, že mi připomínají moje mládí. Sice jsem vyrůstal déle, vlastně jsem se narodil, když tohle byla novinka nicméně, tyto osmdesátkové komedie mají prostě své neopakovatelné kouzlo, které už je dnes dávno pryč, což je určitě škoda. Navíc ta nenucenost, upřímnost a žádné nechutné scény podtrhují realičnost těchto snímků. Jediné, co můžu vytknout je určitě kvalita účesů, protože to, jak vypadají dnešní holky a jak vypadaly tehdejší, to je strašnej rozdíl. ()

TO

Lucas je čtrnáctiletý praštěný školák, který se zamiluje do starší holky, a chce se proměnit z podivína alespoň na normálního kluka, ale moc mu to nejde. Raději si měl víc všímat své kamarádky Winona Ryder, která hraje svou první filmovou roli. Jeho holku mu stejnak odláká velký frajer Charlie Sheen. Tohle byl celkem dobrý film. ()

• Kvůli rozhodnutí o přetočení závěrečné scény, kdy se Lucas (Corey Haim) vrací do školy, se musel štáb vrátit na jeden natáčecí den do West Glenbardu. Bylo období Vánoc a teplota okolo nuly, avšak děj byl zasazen do podzimu. Už od 7 hodin od rána se tak museli na "plac" dostavit herci v tričkách s krátkým rukávem a kameraman musel dokonce pokrýt okna gelem, aby zabránil jejich zamlžování. (Monco)
  • Postava Garyho Cola byla předabována. (Monco)
  • Winona Ryder v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)