Ramayana - legenda o princi Ramovi

• USA The Prince of Light
USA / India / Japonsko, 2000, 97 min

Před tisíci lety se v dalekém království zjevila legenda - princ Ram, jež byl zrozen pro královský trůn. Zákeřný král Ravan však unesl jeho milovanou bytost, princeznu Situ a celá země byla vystavena útlaku jeho nadvlády. Ram se vydal hledat svou ztracenou lásku spolu s opičákem Hanumanem, který byl pro něj velkou oporou. V rozhodujícím souboji, kdy se Ram setkal tváří v tvář se samotným Ravanem, mu Hanuman propůjčil svou kouzelnou sílu. A tak i zde, ve vzdálené Indii, v prastaré zemi Lanka, nakonec spravedlnost, odvaha a dobrota lidského srdce zvítězila nad temnými silami a nenávistí. (oficiálny text distribútora)

Marek1991

Ramayanu som chcel vždy vidieť, odkedy som videl na ňu ako dieťa upútavku. Po vzhliadnutí musím uznať, že je to až neuveriteľný a jedinečný príbeh, kde sa dá nájsť skoro všetko možné z našich životov a histórie. Má zaujímavú animáciu, megalomanské scény na rozprávku a predovšetkým to je jedno veľké dobrodružstvo. Ono v podstate je to skôr rozprávka pre mládež a dospelých, lebo je to dosť násilné, ale napriek všetkému to je veľký zážitok po všetkých stránkach. ()

belinko

Nedávno som ocovi kúpil DVD tohto filmu, nakoľko pre celú našu rodinu je to symbol pohody, krásy a nežnosti. Pamätám si túto rozprávku z čias môjho mladého veku a po opätovnom videní vyplávali na povrch opäť spomienky, kedy som bol menší, kedy som nemal žiadne starosti, celé dni som sa hrával a tento príbeh o princovi Ramovi som poznal naspamäť. Najlepšie vyhodených 8€ v mojom živote! (no ak by ste niekto mali DVD s originálnym starým dabingom, kľudne ma kontaktujte ;)) ()

VanTom

Japonská animace stroze, ale dostatečně názorně rozhýbává bohulibou, "nedětskou" (přesto pro děti), jednoduchou pohádkovou legendu o veliké lásce a ještě větší bitvě mnohačetných opičích a démonických armád. V exotickém dobrodružství mi vadil americko-indický "popík" (písničkové montáže) podtrhující zkratkovitost, jinak ušlo. [Prvně ještě o hvězdičku víc.] ()

sirrgulo

V letech dávno minulých jsem měl tento film docela rád. Dokonce mě to vedlo k přečtení i předlohy. Ta sice končí trošku jinak, ale to mi vůbec nevadí. Ramayana se pišní poutavým příběhem a několika sympatickými hrdiny v jejichž čele u mě na plné čáře vítězil Hanuman. Hudba i celková podoba filmu se mi moc líbila. ()