Príbeh o zrážke dvoch odlišných svetov. Hlučné ulice južného Bronxu sa prelínajú s elegantným svetom Wall Street v akčnom príbehu o honbe za rýchlym ziskom a vysokej cene za chamtivosť a nenásytnosť.
Victor Rosa je newyorský drogový díler, ktorý predáva špeciálnu značku heroínu zvanú Impérium. Jeho revírom je Južný Bronx, kde s konkurenciou udržuje krehké prímerie. Všetci sa navzájom rešpektujú, pretože nakupujú od toho istého zdroja – drogovej kráľovnej La Colombiany. Na jednom večierku sa Victor zoznámi s investičným bankárom Jackom, ktorý mu ponúkne skvelú príležitosť, ako rýchlo zarobiť veľa peňazí. Victor ponuku príjme a začne s Jackom investovať do biznisu, ktorý má zázračné dvestopercentné zúročenie. Victor si rýchlo zvykne na blahobyt a veľký štýl, až si nevšimne, že sa z neho postupne stáva niekto, kým nie je.  Victor chce stále viac a odcudzuje sa rodine aj priateľom. Na ďalšiu investíciu si potrebuje požičať jeden a pol milióna dolárov rovno od La Colombiany. Tá súhlasí, no požaduje 300 percentnú návratnosť. Keď Victor odovzdá jej peniaze Jackovi, vysvitne, že Jack je podvodník. Vzal peniaze, zmizol nevedno kam a Victora zanechal s nepríjemnými problémami. Victor sa teraz všemožne snaží nájsť Jacka a získať od neho peniaze späť, skôr než sa La Colombiana dozvie, čo sa vlastne stalo... (TV JOJ)

teseth

Tak trochu pokus o kombinaci všeho možného a z toho vytvořit něco opravdu skvělého a seriózního. Nevyšlo to! Zaprvé ten největší krok vedle bylo herecké obsazení, které se hodí tak maximálně do vedlejších rolí, ale rozhodně ne na hlavní hrdiny. Za druhé scénář byl až moc jednoduchý na takovou zápletku, takže divák od začátku tuší k čemu se schyluje a do třetice chemie mezi hlavními hrdiny je tak vyčpělá, že jim nevěříte ani dobrý den. Akce nudná, kecy klišoidní a pointa nikde. Ale na jedno podívání to jde takže jakýs takýs průměr. ()

kleopatra

Co dostanete, když si po páté vyluhujete tentýž sáček čaje? Stejné je to s tímhle naprosto neoriginálním, předvídatelným příběhem dealera z Bronxu, který vyrostl na skořápkách a ukousne si víc od ligy, na kterou nemá. Pohled na Isabellu Rosselini - mafiánku, která vypadá jak toaletářka v opeře - zabolí. ()

Standic1

Nebýt Johna Leguizama, ktererého mám pro jeho hereckou různorodost rád a ve filmu Spawn na něj fakt nezapomenu, tak bych tehle snímek ani nedokoukal do konce. Občas se našlo něco co film nezařadilo do odpadu, ale bylo toho opravdu málo. Předvídatelný (bohužel) a hlavně hloupý konec mě opravdu nenadchl a bylo mi dost líto herců o kterých se tu neda vlastně ani bavit, protože ty jejich výkony byly velký opruz. Jediné co, tak přeju Leguizamovi, ať hraje pouze ve vedlejších rolích, které mu jdou nejlépe, jako tomu je po většinu jeho kariéry. ()

Lacike

Je to svojim spôsobom taka naivna gangsterska rozpravka. Ale su tam aj drsne momenty ktorymi to neustale dava najavo, ze sme v gangsterskom zanri. John Leguizamo podava skvely vykon a dokazuje, ze utiahne film aj v hlavnej ulohe. Tentokrat mi je trochu luto, ze koniec je klasicky gangstersky nekompromisny. Happy end by tomu sedel viac. 7/10. ()

Djkoma

Impérium Johna Leguizama, který exceluje a nechává všechny ostatní herce z filmu daleko za sebou. Děj se točí kolem něho jako majitele a vůdčí osobnost jednoho drogového gangu v Jižním Bronxu. Je to velký obchodník a vždycky toužil být něčím víc. Vydělává velké peníze, ale chtěl by být obchodníkem s velkým B. Jeho přítelkyně ho seznámí přes svou kamarádku s Peterem Sarsgaardem, který mu nabídne vše o čem kdy snil... Je jasné, že člověk nemůže dosáhnout tak lehce svého snu. Leguiziamo jako drogový obchodník na začátku se postupně mění a dospívá v muže, který toužil po obchodováním a kterého obchod možná zničí. Příběh je pružný a příjemně utíká. Jen škoda, že v pár okamžicích je až příliš předvídatelný a proto se nedočkáte opravdového zvratu. ()

• Slovo "fuck" ve filmu zazní 236krát, což je 2,62krát za 1 minutu. (Dixxx)