Prvorozený syn amerického hrdiny Charlese Lindbergha se ve věku pouhých dvaceti měsíců 1. března 1932 stal obětí únosu. Přesto že Linbergh zaplatil požadované výkupné, bylo dítě po deseti dnech nalezeno mrtvé. Za nějaký čas poté byl zatčen ilegální německý přistěhovalec Bruno R. Hauptmann (Stephen Rea), který se pokoušel platit bankovkou pocházející z výkupného za Lindberghova syna. Ve Flemingtonu v New Jersey tak začíná soudní proces, ve kterém jde hlavně o to aby byl Hauptmann odsouzen a popraven - na tom, že je pravděpodobně nevinen zdá se vůbec nezáleží. (mahler)

hirnlego

Po řemeslné stránce dobře odvedená práce - bohužel opravdu jen dobře (koneckonců, je to TV film). Téma je velmi silné a člověka rozhodně nenechá chladným. Pro mě jsou snímky s podobnou tématikou tou nejhorší masáží na nervy, neboť snad to nejstrašnější, co může člověk zažít, je pocit neskutečné křivdy, kterou ostatní odmítají odvolat! Zde to bylo o to horší, že sám odsouzený se choval na můj vkus až příliš netečně - zmítaly mnou návaly zlosti, kdy jsem si říkala "Proboha, vykřič do světa, že jsi nevinný! Řvi tak dlouho a tak hlasitě, až se celý svět ustrne! Řvi!" - ale on ne, zmohl se jen na pár smutných pohledů a snad jediný větší odpor - a to je tak strašně málo na někoho, kdo je odsouzen k smrti na elektrickém křesle! A ať už se reálná postava z onoho případu ze třicátých let chovala jakkoli, takhle se o život prostě nebojuje... ()

*CARNIFEX*

Nuž, “Emerika” roky rokúce disponuje tak trochu odlišným pohľadom na spravodlivosť. “Crime of The Century” nejaví žiadne známky TV počinu, ako to tu mnohí píšu. Kvalita spracovania je hravo zrovnateľná s inými, obdobne tematickými filmami. Čo sa týka samotného deja, ten je trošku pomalší, no nejedná sa o žiadny akčný film, ale o krimi, vyskladané z rozhovorov či výpovedí počas súdneho procesu. Osobne som dúfal v trošku emotívnejšie rozuzlenie, no celkovo samotné ústne “fajty” majú dostatočne ostrý podtón, pričom z pohľadu argumentov, majú obe strany solídne karty v rukáve. Záver je priam ukážkové zobrazenie dna morálky - nenarobíme nič: pravda je skrátka pre odvážnych, klamstvo pre tých, čo majú dobrú pamäť. Lepší priemer pri snímok podľa skutočnosti s tragickým úvodom, no ešte tragickejším rozuzlením. Smutno mi ostalo .. ()

Ilicka

Pamatuji si, že v raném dětském věku mě tento film nepříjemné zasáhl. Musím se na to zase podívat, abych zjistila proč... ()

frashmaker

Na filmu je nejdůležitější co člověku dá a i když je tomu již nějaký ten pátek co jsem jej viděl, tak už jen to, že jsem si na něj vzpomněl asi po 10ti letech je na pováženou. Tento film si jistě musím sehnat a vidět ho znovu, protože to hlavní co si z něj pamatuju je ten neskutečné smutně ponurý pronásledující a vtíravě bezútěšný pocit, se kterým člověk vypíná televizor. ()

Martin741

USA ma  v mnohom odlisne pohlady na realitu, ma odlisnu mentalitu a dokonca i spravodlivost. Celkovo je to TV film, u nas v kinach nikdy nesiel, no kto chce, film si najde a pozrie. Tema je kvalitne, obet unosu a vykupne za syna. Veci sa ale komplikuju, a o tomto je ten film. Akcna scena tu nie je, noi su  tu slovne, da sa povedat pravnicke vojny. V tom sa ja nevyznam, ja sa do prava nevyznam a vyznat sa ani nechcem. Preto sa do prava neserem, to ma logiku   : 72 % ()

danecek24

54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - nominace (4) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Isabella Rossellini, Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Stephen Rea, Nejlepší herec ve vedlejší roli - David Paymer ()

xmozek

Je to už hodně dávno co jsem tento film viděl.Pamatuji sijen že sem ještě asi měsíc po tom cojsemnten film viděl o něm přemýšlel.Jak napsala llika chci zjistit proč. ()

eagle-eye

Silný příběh, dle skutečné události. Ovšem z filmu mi zůstala v ústech hořkost, rád se podívám na smutnné filmy, ale když si člověk vezme, že se to skutečně stalo a že tomu chlapovi nebylo vlastně pomoci...:-( ()

asentra

Všechno je to jenom politika. Boj o moc a popularitu, nikdo nechce být odpovědný za nechycení vraha dítěte, tak proč si prostě nenajít vhodného obětního beránka? Potřebovali vraha, měli podezřelého tak proč ho neodsoudit? Budou mít pokoj, u veřejnosti budou za hrdiny, kteří se postarali o jejich klid a klid jejich dětí. Nějaká možnost, že by byl nevinen? Ani náhodou, proč taky? Zastrašování, tlak, touha po moci to jsou všechno věci, kvůli kterým jsou se lidi ochotní zaprodat a vypovídat tak, jak to bude nejvíce vyhovovat. Jak snadné! Drama se vším všudy, skvělá atmosféra, člověk prostě cítí tu nenávist. Skvělá ukázka lidského charakteru a vlivu médií. ()

zbynacz

Pamatuju si živě na den, kdy jsem tento film jako malý kluk viděl prvně a naposled. Snad každý rok od té doby si na něj vzpomenu, protože mě příběh velezrady vůči nevinné lidské duši (zločin dle mého nejstrašnější) dostal natolik, že jsem brečel ještě druhý den. Bohužel jsem si nepamatoval přesný název a hledal všude možně - až dnes blik , vyhledat Zločin století a mám to. Konečně. Teď už jen vychutnat druhý dojem. ()