Seriál Etiketa nabízí jednoduchou, přehlednou, poučnou, vtipnou, ale nezesměšňující formou základní orientaci při společenských událostech všech úrovní - od soukromé návštěvy přátel po večeři u hlavy státu, tudíž od každodenních aktivit až k "výjimečným" událostem, na které by však měl být každý alespoň trochu připraven.

V posledních letech se zmnohonásobil počet lidí, kteří navštěvují nejrůznější společenské akce - mnohem víc než dříve navštěvujeme restaurace, party, recepce, společenské večírky, prezentace různých firem, vernisáže, divadla, bály, koncerty, kina atd. Taková demokratizace společenského života s sebou nese nejen potřebu znát společenská pravidla, ale i třeba změny v tradičním rejstříku oblečení; dnes už na společenské akci málokdy najdeme pána ve fraku či žaketu, pánové klobouky nesmekají, protože je obvykle nenosí, a jak se správně obléci na garden party - hlavně žádné "lodičky" - ještě nikdo nikomu neporadil. Seriál dává před přísnými normami přednost zdravému rozumu a prezentuje současný standard a ideál etikety. Rozumné délky jednotlivých dílů a zábavná forma dávají naději na udržení divákovy pozornosti a zapamatování si základních pravidel. Cyklem provází Ladislav Špaček, důvěryhodná osobnost, pro niž je dané téma očividně domácí půdou. (oficiálny text distribútora)

P33t33

Docela elegantně se panu Špačkovi povedlo sladit zábavu a vtip (který se ale opakováním začíná mírně vytrácet) s poučnými informacemi. Ty jsou prezentovány velice nenásilnou formou. Já můžu být panu Špačkovi vděčný, protože jsem Etiketu využil i jako studijní materiál na stejnojmenný předmět ve škole. ()

Milivoj

Krátkometrážní - 352 min. :-))) Každopádně hodnotím pěti hvězdičkami jako perfektní ukázku profesionální, a přitom zábavné práce (některé ukázky "jak to nemá vypadat" mi sice připomínaly živá vystoupení Rowana Atkinsona ve slabším podání, ale to nepovažuji za zápor). Jen nechápu, proč se tento instruktážní materiál hodnotí na ČSFD mezi filmy... ()

Ukubumbahoo odpad!

Ne, Ne, Ne, Ne a ještě jednou Ne!!! Za žádných okolností na světě nesmíte při rautu odejít na toaletu během probíhajícího slavnostním přípitku při kterém, POZOR a to je důležité, musí muž otevírat dámě dveře, ale pouze pokud je dáma vyšší než nejvyšší květina v místnosti! Směšné leč Smutné, velice smutné. Pokud se má člověk vzdát toho jaký je, na úkor toho aby ho společnost přijímala, aby ze společnosti nebyl vyloučen za to jak vypadá či se chová, volím cestu nebýt součástí této společnosti. Chápu, že jsou nějaké konvence jak se chovat, ale na mém žebříčku, co je na světě důležité, jsou očividně jiné věci než problém nevyžehlené košile pod sakem! ()

sonnak

Někomu se to může hodit, uznávám, ale jinak je to neskutečně trapná podívaná s neskutečně trapným snobským a nepříjemným Špačkem, který se vás snaží přesvědčit, že když nevíte, kdy co kde a jak, nemá váš ubohý život žádnou cenu. Alespoň tak to na mě celé působí. Pokud má někdo před sebou jistou společenskou událost, myslím že zalistovat či pohledat v googlu je rozumnější volba, než se trápit kdoví jak dlouho trvající epizodou Etikety. Navíc...co to ksakru dělá na čsfd? ()

Lukoboss

L. Špaček je odborník na slovo vzatej, to se musí nechat. A ač se někomu může zdát až moc škrobenej (taky aby ne, když byl u protokolu prezidenta republiky), umí velice dobře zavtipkovat i tyto závažný témata. Společenský chování a EQ je nesmírně důležitý a kdo z toho nemá aspoň základy, měl by se nad sebou zamyslet. Nicméně kupte si radši Špačkovu knihu, je taky zábavně napsaná, zajímavá a určitě lepší než tento pořad. ()

• Na motivy seriálu byla natočena verze pro mladší děti. Jedná se o seriál Mistr E (od r. 2013) vysílaný na ČT :D. Roli Mistra E zakletého do tabletu daboval Ladislav Špaček, hlavní protagonista seriálu Etiketa. (Petr.Penicka)