Banka v městečku Friendly skrývá cenné poklady: uloupené zlato i doklady o špinavých obchodech místního šerifa. Není proto divu, že se na její vyloupení chystají hned dvě bandy najednou! (oficiálny text distribútora)

zlabus

Poměrně zábavná a hodně nenáročná komedie s hvězdným obsazením, kterou o šanci na vyšší hodnocení připravuje několik příliš tupě "crazy" momentů a pocit promarněné šance na mnohem lepší zábavu, kterou ostatně jména tvůrců slibovala. Optimální náplň líného sobotního odpoledne nebo noci, kdy nemůžete ani za boha usnout a máte náladu u něčeho opravdu vypnout. 60% ()

Han22

Westernová komedie, která se točí kolem nevyloupitelné banky, kolem které se motá celá řádka podivných existencí. Autoři tak nějak předpokládali, že to bude automaticky vtipné, když tu bude banda číňanů, přiblbý "hrdina", lehká holka, mexická banda s taťkou a dementním synem a banda falešných kazatelů. Nebylo, byla to víceméně kravina, chyběl pořádný režisér, herci (ani ten Zero Mostel to nevytáhl) a především humor. Párkrát jsem se pousmál, vyloupení bylo chvíli i napínavé, ale závěrečná dementní honička s balonem a vlakem jak z kreslené grotesky rozhodla o 2*. ()

igi B.

Westernová taškařice pro pamětníky - čili jeden z nemnoha "pravých amerických" westernů, dorazivších počátkem sedmdesátých let do našich normalizačních kin. Kdesi v Texasu, ve Friendly - typické malé díře s velkou bankou - se dějí věci. Lumpové všude kam se podíváš a všichni (až by se tomu jeden divil :-) se zájmem o nějakých těch pár babek, které by mohly změnit majitele. Docela zábavné, hloupoučce dobrodružné - leč stářím přece jen už poněkud vyčpělé... Inu, nostalgická vzpomínka na dětství, kdy se člověk coby malý chlapec v kině smál, až se za břicho popadal - a taky ta krásná Kim (kdeže člověk tenkrát věděl něco o Závrati...;-) - a nahá - a na koni... (!) - - - P.S. V současném tuzemskotelevizním uvedení bohužel s polovičním obrazem a zoufalým >primanovým< dabingem. I to legendární "...přikládejte přikládejte, poslouchejte tatínka..." museli ti dnešní dabdebilní čudláci zprasit jakýmsi uhýkaným ...blablablabla papá..." Každopádně i tak - je to pro mě až zvláštní, jak si onu původní dávnou projekci (sledování v kině Družba se svým tatínkem, který mi pak léta touhle hláškou pošetile připomínal, že poslouchat se musí - i když z děje jasno bylo, že tahle mince má dvě strany... :-) vybavuju, jako by to bylo včera... A tak jen tak si říkám - s chutí bych si dneska tenhle film sledoval (jak jinak než ostře ;-) na dvd, s původním formátem obrazu 2.35:1 a v původním znění s titulky... ()

Le_Chuck

Taký malý veľký heist western. Aj keď to má celkom seriózne-vážny rozbeh a Zero Mostel s hranatými ramenami a modrými očami je charizma sama, tak jediné čo nakoniec zamrzí je práve nevyužitý potenciál jeho ostrých hrán. Jedna banka a tučný trezor je dostatočným lákadlom, aby sa zbehla smečka pestrých záujemcov celého sveta. A keď je veľa kohútov na jednom hnoji tak sú problémy. Odvážny, ale vo výsledku zábavný a príjemne nenáročný koktejl. 70% ()