„Když listujeme albem fotografií, vidíme jen šťastné chvíle našeho života. Nikdo nechce mít snímek události, na niž by rád zapomenul,“ říká hlavní postava filmu Sy Parris. Už dvacet let dělá fotky v místním obchodním domě a vede dost smutný a osamělý život. Ti, co se sem přijdou vyfotit, si sotva všimnou muže za pultem. Jen Nina Yorkinová se na něho vždy usměje, pozdraví ho a odnese si další snímek šťastné rodinky. Yorkinovi jsou jeho nejlepší zákazníci - Sy sledoval před hledáček lásku Niny a jejího manžela Willa, viděl, jak jejich nyní devítiletý syn Jakob vyrůstá z plenek, ví všechno o jejich rodinných prázdninách. A protože svou práci dělá zodpovědně a dokonale, ve svém archivu schraňuje i fotografie, které vypovídají mnohem víc o osobním životě těch druhých. Jak rád by se stal součástí Yorkinovy rodiny, která z jeho pohledu má všechno, co on postrádá. Jenže pak zjistí, že není zdaleka tak dokonalá, rozhodne se, že s tím musí něco udělat a jeho záchranná mise končí bizarní konfrontací... Film režíroval Mark Romanek, v hlavní roli uvidíme Robina Williamse. (HBO Europe)

Caelos

Kdyby Robin Williams neumřel, tak bych to snad ani neviděl. Což by byla škoda, protože tohle je fakt těžký a chladný psychologický film. Parádní mrazivá hudba, barevná stylizace výborná a Robin Williams je řádně děsivý, s tím svým dobráckým kukučem vypadá docela psychopaticky. Takže díky pane Williams že jste umřel, tak jsem se k tomuhle dostal a myslím že je to solidní rozloučení s tímhle hercem, které jsem ale vůbec neplánoval. Prostě jsem přemýšlel na co se koukat a vzhledem k jeho smrti mi do oka padlo právě Expres foto. Pecka. ()

selfesteem

Když si člověk prohlíží rodinné fotografie, zdálo by se, že ti, co je vytvořili, prožili nádherný život, plný radosti a krásných chvil, že je nikdy nic netrápilo. Protože člověk obvykle nefotí věci, které by si nechtěl zapamatovat. A to je jen jedna z mála krásných a trefných myšlenek, které se ve filmu objeví. Jako člověk, který zažil ještě to čekání na výsledek fotografií nejen z dovolené, na které se nějakou dobu těšil, pak je šel vyzvednout a v tom voňavém obchodě je s velkou zvědavostí pomalu vytahoval z papírové obálky a s velkým zájmem si je prohlížel, dokážu ocenit nejen všechny ty krásné záběry na výrobu fotografií a jakousi zvláštní preciznost v podstatě ve všem, co se ve filmu objeví. Jakkoli děsivé bylo téma tohoto filmu, pro mě bude Robin asi už navždycky ten otec, co si hrál na chůvu svých dětí a pořád v něm budu vidět jistou něhu, kterou on tady také nedokázal úplně potlačit. A proč by měl? Možná, že by se nic takového nestalo, kdyby si lidé vážili svého štěstí. Geniální film s úžasným hereckým výkonem Robina Williamse. Na to, že je takový, jaký je, viděla jsem ho několikrát a vždycky je mi Sye Parrise moc líto. ()

kaylin

Už jsem to řekl několikrát a je to prostě pravda. Robin Williams byl mnohem lepší ve svých vážných rolích než v těch komických. Tady opět předvádí skvělou postavu, i když ta je bohužel díky scénáři nakonec až moc plochá, stejně jako příběh, který přináší pár dobrých myšlenek, ale v konečném důsledku to není něco, co oslní, co vás strhne. ()

mat.ilda

Jeden z mnoha snímků, kde psychopat šmíruje šťastnou rodinku, kterou si sám nebyl schopen pořídit z důvodu psychické deprivace a zneužívání v dětství. Představuje si, že je její součástí a pedantsky zpovzdálí dohlíží na její správný chod - víc si zpravidla netroufne. Ale jakmile jedno z koleček vybočí z idylky, jde rázem o život...Film ničím nevybočuje z průměru, včetně výkonu hlavního protagonisty, ale na páteční večer, když zrovna není do čeho píchnout, celkem ujde. ()

zipper111

Do poloviny filmu si nejspíš budete říkat, co to proboha ten chudák Sy dělá, že mu není trapně, proč si nezkusí najít nějakou babu a já nevim... v druhé půli vás ze Seymoura už nejspíš bude mrazit. Budete si říkat, kam to sakra ještě povede, co všechno ten týpek udělá, no a nakonci... budete nejspíš trošku zklamaní. Ale vůbec ne z takřka dokonalého Robina Williamse, ani z krásné Connie Nielsen, dokonce ani ten příběh není vůbec špatný, je originální, ale...ale. Něco tam prost není správně, několik zbytečností a nesrovnalostí by se dalo odpustit, ale ten závěr a smysl toho "poselství"? Slabší 4*. ()

• Přibližně v 15. minutě Sy (Robin Williams) sleduje na 2. epizodu 5. série seriálu Simpsonovi (od r. 1989) "Mys hrůzy", kdy chce Levák Bob zabít Barta. V atmosféře a pojetí postav scény seriálu lze nalézt paralelu s excentricitou hlavního hrdiny filmu. (dokec)

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

10.01.2014

Sériovým vrahům se na filmovém plátně rád věnuje David Fincher, který do téže řeky úspěšně vstoupil třikrát – v Sedmi, v Zodiacovi a v Mužích, kteří nenávidí ženy. Momentálně točí detektivku Zmizelá… (viac)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (viac)

Klony Keiry Knightley útočí

Klony Keiry Knightley útočí

03.03.2009

Britská kráska konečně setřese dobový kostým a vklouzne do něčeho současnějšího, nebo možná dokonce futuristického. Zahraje si totiž v britském sci-fi thrilleru Never Let Me Go. Podrobnosti zápletky… (viac)