Barbara (Jill St. John) je velmi bohatá dívka, která se zamiluje do Normana Phiffiera (Jerry Lewis), chudého mladého muže. Barbara mu ale neřekla z jakých poměrů pochází a pomalu připravuje svatbu. Její matka (Agnes Moorehead) ale nechce, aby se provdala za chudáka, proto najme Normana do jednoho ze svých obchodů a dá mu tu nejtěžší a nejšpinavější práci doufajíc, že až ho Barbara uvidí, tak svatbu odvolá, ale věci zkrátka nikdy nejdou podle plánu. (Streeper)

Dale

A ja že trápne prízemné komédie sa točia v USA len posledné roky... Samotný film nemusel byť až taký hrozný, ak by bol v titulnej úlohe herec, ktorý je vtipný, nie trápny. Komediálne majstrovstvo Jerryho Lewisa je založené na debilnom ksichtení sa a hraní magora s IQ20, takýto druh humoru ja rozhodne nemusím. Boli tu asi tri momenty, kde prevažovala vtipnosť nad trápnosťou, inak keď bol v zábere Lewis, tak to bolo utrpenie. Zvlášť dlhé scény ako imaginárne písanie na stroji alebo scéna s vysávačom, tým by kľudne mohli mučiť väzňov v Guantaname. ()

Oskar

Zdá se neuvěřitelné, že by Jerryho Lewise mohl milovat kdokoli jiný než jeho matka. Přesto má slušný okruh loajálních příznivců a tu a tam mi to nedá a zkouším se dovtípit proč. Zjišťovat to tímto filmem nebyl dobrý nápad. Hotelový poslíček nebo Miláček žen mi ještě poskytli docela uspokojivé odpovědi ve formě stavebně zdařilých situačních gagů (čti: Lewis je strašný komik, ale dobrý režisér), ale tento film Jerry nerežíroval a rozdíl v péči o jednotlivé nápady je znát. Zápletka je opět rámcová: Panovačná "velká žena za velkým mužem" paní Tuttleová je konsternována zaujetím své dcery pro Normana (Lewis), zaměstnance jednoho z 26 rodinných obchodních domů. Není divu, když se Norman chová jako uprchlý exponát z pavilonu opic a dělá mu potíž i manipulace lžící při konzumaci polévky. Paní Tuttleová je možná protivná snobská štěkna, ale s jejím záměrem ty dva rozdělit nelze než sympatizovat. Norman má být pověřen nejpotupnějšími úkoly, jaké jsou v obchodním domě zapotřebí a jeho neschopnost v nich obstát má dceři otevřít oči. To, co následuje, je série vzájemně zaměnitelných výstupů, kdy Norman destruuje například oddělení obuvi (zápas s tlustou zákaznicí patří k nejlepším místům filmu), krotí zdivočelé paničky při jejich náletu na výprodej textilií, překonává zhnusení z francouzských kulinářských specialit atd. atd. Málokterá z těchto scén někam graduje, žádná neposunuje děj kupředu a většina začíná a končí prvotním nápadem. Výjimkou je apokalyptické finále s porouchaným vysavačem. Pokud je středem dění vašeho filmu tak výrazný komik jako Jerry Lewis a navzdory tomu jsou vtipnější i všichni ti celoživotní dělníci vedlejších rolí jako John McGiver nebo Ray Walston, něco není v pořádku. 40% ()