Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) sa po smrti svojho najlepšieho priateľa v bostonskej nemocnici, kde vykonáva prax, rozhodne dopátrať, čo bolo príčinou jeho smrti. Zistí, že až príliš veľa hospitalizovaných mladých a zdravých ľudí upadá do kómy, z ktorej sa už nikdy nepreberú. Pri svojej snahe zistiť, prečo k tomu dochádza, naráža na nepochopenie svojich nadriadených i milenca, kolegu Marka Bellowsa (Michael Douglas), ktorý by nerád ohrozil svoju sľubnú kariéru

V poradí len druhá kniha s názvom Kóma a už bestseller od Robina Cooka bola predlohou pre tento film. (Yoss)

Han22

Výborný thriler z nemocničního prostředí. První půlka je poněkud nudná, ale jak po hlavní hrdince začne jít zabiják, děj se přesouvá do Jeffersonova institutu (tady to působilo poněkud scifoidně) až ke strhujícímu finále. Crichton umí perfektní sondu do lékařského prostředí a pointa toho co se tu děje je dostatečně hrůzostrašná. Jinak být hlavní hrdinkou, tak Douglase zabije za tu jeho nechápavost a nedůvěru. EDIT 2023: I po letech velice působivý thriler. Crichton byl určitě lepší spisovatel než režisér, ale tady zaválel. Mrazivý příběh o uvádění lidí do komatu s reálným vysvětlením toho kdo a proč, který v druhé půlce sází napínavé až infarktové scény s výbornou vyděšenou Bujoldovou. Umím si to moc dobře představit v českých reáliích. Jediná výtka je, že to napětí a mrazivost jdou trošku na úrok logiky. Hrdinku za celou dobu nenapadne zavolat policii a ten její přítel se chová jako totální nechápavý pitomec, který s ní jedná jako s s hysterkou i když právě utekla vrahovi. Silné 4* ponechávám. PS: První známější film film Douglase, který přeznamenal jeho thrilerovou specializaci, v mini roličkách se mihnou Selleck (mrtvola) a Ed Harris (mladý vlasatý! patolog). ()

emma53

Na svojí dobu velmi zdařilé zpracování jedné z Cookových knih, kterých jsem v jednu dobu přečetla celou řadu. Nemohu napsat, že by to bylo něco převratného, protože děj byl celkem předvídatelný, ale s chutí jsem se podívala po dlouhé době na Majkla. Mám jenom já takový pocit, jako by ho bylo vidět čím dál tím méně a nebo se mi to jen zdá? Jinak Marek v jeho podání byl velmi dobře vyobrazen, takže do posledního momentu nevíte, jak se vybarví. ()

Smileface

Velmi napínavý thriller od Michaela Crichtona na téma prodej a zneužití lidských orgánu ala. "Farma na orgány".Michael Douglas je napsán jako druhý,ale rozhodně není hlavní postava a ve filmu se vyskytuje celkem málo často i když je u důležitých momemtů.Taky díky tomu že je film už docela starý (1978) a tehdy si nadčasovost vysvětlovali po svém má nyní zvláštní nádech sci-fi které dá se říct bylo překonáno. ()

Dan9K

Tenhle námět mě velmi zaujal. Podezřívám po zkušenostech i české nemocnice z něčeho podobného. Sice ne nutně přesně toto, ale jsou i jiné motivace, proč se zbavovat pacientů, že. Navíc zpracováno je to skvěle. Nejdřív to vypadá, že hlavní hrdinka je kráva a nakonec jí člověk fandí. U žádné z postav nevíte, kde si stojí. Hudba se první hodinu vůbec neobjeví, ale pak je furt a Jerry nezklamal. Závěrečnou půlhodinu mi bušilo srdce tak, až jsem se bál, že mě odvezou na OR 8. Snímek by se vůbec neztratil jako jedna z lepších epizod Krajních mezí, ačkoliv toho sci-fi tam zas tolik nebylo, v Mezích by za to samozřejmě mohli mimozemšťané. Takhle to bylo lepší. ()

misterz

Mysteriózne thrillery Robina Cooka, hlavne tie z lekárskeho prostredia, sú všetky veľmi dobré a výborne sa čítajú. To platí aj pre Kómu, ktorej literárna predloha nedá ani na chvíľu vydýchnuť. Žiaľ nemyslím si, žeby sa toto filmové spracovanie kvalitatívne aspoň priblížilo knižnej predlohe. Snímok síce plynie s ľahkosťou a veľmi dobre sa naň pozerá, ale po atmosferickej stránke je to iba priemer, to isté platí aj pre napätie. Na druhú stranu, veľkou pomocou a záchranou sú výborní herci a solídne dialógy. Chcelo to pridať na tajomnosti samotných úmrtí, ponúknuť divákovi viac otázok a hlavne zlepšiť celkovú atmosféru snímku. 65/100 ()

• Pri lekárskej vizite v Jefferson Institute jasne vidno, že všetky pacientky majú odhalené prsia. Keď o pár minút neskôr prechádzajú cez miestnosť strážnici, pacientky majú prsia zahalené. V nasledujúcej scéne, keď strážnici hľadajú Susan Wheeler (Geneviève Bujold), ich majú opäť odhalené. (Jayem)