Dear Dead Delilah

Přísná Delilaha (Agnes Moorehead) je hlavou rodiny, která žije ve strašidelném sídle v lesích. Rodina zjistí, že se v domě ukrývá vrah, který hledá skryté peníze, celkem 500 000 dolarů, a v noci zabíjí každého, kdo se mu postaví do cesty. (Streeper)

Bloody13

Zdejší vysoký hodnocení budu muset trochu krotit. DD Delilah mě totiž brutálně nudilo dobrých 50 minut, než se jakoby začalo něco dít. Do té doby se tu jen a pouze kecá a hádá o brzkém dědictví jedné nesourodé rodiny. A když už konečně padne tma a s ní nabroušená sekera začne zatínat svoje ostří do jejích penězuchtivých členů, člověk se nestačí zaradovat a nastane opět den s povinnou dávkou nekonečných dialogů. Takže tenhle film skutečně bolí, a rozhodně to není nějakou tou dekapitací a odseknutou rukou. Karlosem vzpomínaný Bay of Blood (1971) je kvalitou úplně jinde, tudíž ke studii právě se rodícího subžánru "slasher" bych radši volil Bavův brutální majstrštyk. Ten má aspoň koule. ()

darkrobyk

Vcelku průměrný slasher má působivou otevírací scénu, kde se představí problematická Luddy. Ta ještě coby slečna zabije matku, co ji tyranizovala, a skončí ve vězení. Po letech vyjde na svobodu a shodou náhod se dostane do starobylého sídla jako opatrovnice zdejší majitelky Delilah Charlesové. Ta je upoutána na vozík a svým příbuzným sdělí, že tu již dlouho nebude. A hraje se nejen o majetek, ale také o 600 000 dolarů, které kdysi na panství ukryl otec Delilah a které ona před nedávnem nalezla. Ponechala je však v úkrytu a je na členech rodiny, zda je naleznou a kdo bude první. Poměrně dlouho jde o psychologickou hru mezi postavami a pak udeří vrah. Oboustranná sekyra dokáže pěkné dílo, a tak mrtvoly přibývají. I když píšu průměrný film, tak musím dodat, že má zvláštní neklid a napětí. A dojde nejen na letící hlavu v přímém přenosu... Dnes asi ocení hlavně žánroví fanoušci a sběratelé. ()

Karlos80

Obskurní 70s gotický horor s docela slušným nečekaným gore a zajímavými postavami, to jsou hlavní pozitiva tohoto u nás prakticky neznámého hororu, který vidět jako děcko v tv, tak se asi poseru! Na svou dobu (rok výroby) je film místy opravdu dost krutý a krvavý (různé amputace, dekapitace hlavy, výstřel z brokovnice do hlavy) ale zase moc strašidelný a napínavý to jako celek nebylo a film je občas i pekelně nudný. Úvodní zlověstná sekvence je však naprosto úžasná, to se musí nechat. Příběh se odehrává hluboko v minulosti (v Nashvillu 40 let) a jeho ústředním motivem, je boj o jedno veliké dědictví o které se mezi sebou pere šílený a chamtivý rodinný klan. Pokud tedy patříte mezi příznivce a milovníky tohoto žánru a kultovního 70s hororu vůbec (nebo dále třeba mezi Slasher či Grindhouse fandy), tento nostalgický snímek se vám bude "nejspíš'' líbit, kdy přimhouříte oko i nad některými drobnými neduhy (osvícení, zrnitost obrazu, ale i některé filmové chyby). Agnes Moorehead ve svém posledním filmu. Podobné filmy; "BAY OF BLOOD", "BLOOD AND LACE", "MANSION OF THE DOOMED" nebo "FRIDAY THE 13TH". ()

Streeper

Začátek slibuje slibný a zajímavý horor, ale po úvodní scéně přijde spousta nudných a zdlouhavých dialogů, které mě vůbec ničím nezajímali, jediné o čem se bavili bylo dědictví a teprve po hodině se začne konečně něco dít, začnou padat hlavy, ruce, sekyra mlátí sem a tam a ke konci se dozvíme kdo je vrahem, nebudu lhát, docela mě to překvapilo, podezřívala jsem někoho jiného. Celkově se jedná o béčkový horor, který není nijak zajímavý, ale na 70.léta dobrý. ()