Rok 1992, USA po jaderné válce. Obyvatelé měst jsou ujařmeni vládnoucí vrstvou tzv. obchodníků. Dr. Paul Dean (Robert Glaudini) byl donucen pro obchodníky vyvinout mimořádně nebezpečného parazitujícího tvora, kterým je sám napaden. Dean prchá na venkov doufaje, že stihne objevit způsob, jak tvora zabít. A to nejen aby si zachránil život, ale aby nebezpečný objev nepadl do rukou tyranské vlády. (J.Connor)

eraserhead666

Jedna z prvních spoluprací bratří Bandových (režie a hudba) na filmu. Osmdesátková imaginace postapokalyptického světa mě vždycky bavila, pro svou punkovost. Zde je to universum jen lehce naznačeno, ale je jednou ze dvou výrazných věcí filmu. Tou druhou je Demi Moore. ne, že by tu zrovna něco předváděla, ale je to jeden z jejích prvních filmů, kdo by nechtěl vědět, jak vypadala v roce 1982? Parazit je bohužel docela nudný, hodně ukecaný, zajímavých okamžiků je jen pár (prakticky jen ty s parazitem), výrazných postav ještě méně (majitelka hotelu). Triková stránka ale slušná. ()

SOLOM.

Parasite je dalším z řady nedoceněných osmdesátkových béčkových hororů. Na svědomí jej má Charles Band, jehož tvorba patří mezi moje oblíbené, ale hlavní důvod proč jsem si tento film pořídil, byla mlaďounká Demi Moore. Pro ni to byla vůbec první velká role a nevedla si vůbec špatně. Dokonce se v jedné z vedlejších rolí objevil i její první manžel hudebník Freddy Moore, se kterým se během natáčení sblížila. Sice nevím, co na něm herečka viděla, ale naštěstí tu moc prostoru nedostal. Za to Luca Bercovici ano. Přestože v té době šlo ještě o nepříliš známého herce, tenhle chlapík patřil k tomu nejlepšímu, co nám film nabídl. Pojďme ale k samotnému filmu. Charles Band původně film promítal v 3D, takže v tehdejší době se použité triky zřejmě líbit museli. Nicméně v té dnešní už nad nimi mnozí ohrnují nos. Je pravda, že akční pasáže (tedy převážně souboje) vypadají dost komicky, ale to je tak jediné co bych filmu vytkl trochu více. Jinak jde o klasické béčko se vším všudy. Monstrum vypadá slušně, vysátá těla a explodující hlavy rovněž, místy slušná atmosféra, takže já si nemůžu stěžovat. ()

Karamanlis

Postapokalyptický trash z prvej polovice 80. rokov, ktorého technicko - vizuálnu stránku z pohľadu dnešného publika citeľne poznačil nekompromisný zub času. Niektoré triky, spomalené akčné pasáže či futuristická vízia budúcnosti, ktorú predstavuje kúsok prašnej krajiny, drevená búda a nejaký plechový hangár dnes už možno vyznievajú skôr komicky, atrapa agresívneho zubatého parazita však aj s odstupom 30 rokov pôsobí stále dobre. ()

majo25

Podpriemerné sci-fi hororové C-čko so slabými efektami a ešte slabšími maskami. Aj keď tu hrá Demi Moorová, na hercov sa nedá veľmi pozerať, proste tu zo všetkého číha nízkorozpočtovosť, aj z nich. Prítom príbeh, aj keď nie je originálny, nie je zlý a ako-tak ťahá film z filmového bahna. Ale o atmosfére nemôže byť ani reči, skôr o prvkom komičnosti. Logiku ani nehľadajte. Hodnotenie: 40% ()

kaylin

Předvídatelné, také trochu hloupoučké, hodně se to točí na místě, kdy chvílemi máte pocit, že se nic nestane, ale já si stejně říkám, že to vlastně splnilo svou úlohu a divák dostane parazita, jakého očekává. Co se týká trikové stránky, je hezké vidět, že Band od začátku jede v klasických tricích, což je super. ()

• Pôvodne sa počítalo s pokračovaním, avšak tieto plány prekazil krach produkčnej spoločnosti Embassy Pictures. (beso74)
  • Demi Moore při natáčení tohoto snímku potkala svého prvního manžela Freddieho Moorea. (Chatterer)
  • Pôvodne bol film premietaný v kinách vo formáte 3D. (beso74)