Akční megastar Wesley Snipes (trilogie Blade, Šerifové, Přepadení ve vzduchu) představuje v tomto nepředvídatelném, výbušném kriminálním thrilleru profesionálního lupiče, kterému se jeho divoké kousky začínají vymykat z rukou. Kapitán Jack Tulliver (Snipes) je bývalý člen oddílu Delta Force. Teď ale vede bandu lupičů, která se chystá přepadnout obrněný vůz převážející vzácný náklad. Perfektní plán se ale poněkud zvrtne a oni skončí s obrazem Van Gogha. Navíc se jeden z Jackových kompliců stává rukojmím sadistického ruského gangstera, který se k loupeži připletl. Tulliverovi zbývá jediná možnost: sebevražedná záchranná mise, kde se z protivníků stávají spojenci, z nejlepších přátel noční můry a kde přežít znamená překonat sám sebe. (oficiálny text distribútora)

TheMaker

:::::::::::::::::::::::::::::::: Před nějakým tým rokem jsem to viděl na (pře)páleném dvd, které mám ještě i doma. Vůbec jsem to nepochopil, vůbec mne to nebavilo a za tu dobu, co to mám doma jsem se na to ani jednou nepodíval a úplně jsem na ten film a dvd zapoměl. Je mi záhadou, jak jsem se vůbec dostal ke psaní tohodletoho komentu. Průměrné béčko. :::::::::::::::::::::::::::::::: ()

mi-ib

Dost nuda. Už to, že se to odehrává v Rumunsku, slibuje dosti lacinou podívanou. Wesley Snipes je tu spíš taková nálepka na film, aby se lépe prodávál. Nebýt jeho jméno na obalu, tak si tohoto filmu ani nevšimnu. Avšak to co utratili za Snipese, tak to ušetřili za levné natáčení ve východní Evropě s no name herci. Ani zápletka a děj není ničím originální. Přesto docela mě zaujal Pete Lee-Wilson v roli retardovaného ruského gangstra. ()

Kingjiri

Žádný zázrak tenhle videofilm samozřejmě neni, ale rozhodně patří k tomu lepšímu mezi akčními snímky, co jdou rovnou na DVD a k tomu lepšímu, co lze občas vidět v televizi. Potěší vcelku sympatický scénář, který neni úplně primitivní a částečně i člověka vtáhne do děje. Mimo to jsou tu po technické stránce slušně zvládnuté automobilové honičky, u přestřelek je však situace bohužel opačná. Občas je holt menší rozpočet znát, i když pokud byl opravdu 20 milionů dolarů, mohlo by to být o něco lepší, přece jen jediná "hvězda" filmu je Wesley Snipes (čemuž odpovídá i celková kvalita snímku). Dále mě také potěšilo, že se příběh odehrával v Evropě, která je rozhodně "malebnější", než jedodnoduchá a okoukaná Amerika. Nakonec tedy dávám na videofilm slušné hodnocení a to silné dvě hvězdy, přičemž do tří hvězd mnoho neschází. ()

Acrobat

Scenáristické orgie, ktoré nám za 7 sekúnd sprostredkúva tento akčný rumunský film, by sa pokojne uplatnili pri lepšom rozpočte, hercoch a štábu aj v prvej lige. Tu si budeme musieť vystačiť zo zvláštnou, i keď miestami nie najspodnejšou réžiou. Čudné variácie postáv, zrád, sú doplnené nudným mučením, nezmyselnou streľbou, slušnou naháňačkou a nejakým dôkazom, čo vydržia Ople. Pravý Van Gogh nikoho nezaujíma, koniec je klasikou a dopracujeme sa k nemu, nízkou, ale ako tak pozerateľnou zlátaninou. (videné 27.03.2020, FIlm plus archív) ()

BOURQUE

Typický, priemerný béčkový film so všetkým, čo k tomu patrí. Aj keď v scenári je fantázia, herci, herečky ale hlavne režisér si nedokázali využiť „priemerný“ potenciál. Naháňačky autom a akčné scény sú len priemerné. Škoda, veľká škoda, že ani Wesley nedokázal podať lepší výkon. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

• V okamžiku, kdy rumunští policisté nahánějí zloděje Jacka (Wesley Snipes), mění se poškození auta seržantky. Příkladem jsou různě otlučené boky vozidla. (Terva)
  • Policejní auta používaná ve filmu měly být přesnou kopií aut, které používá bukurešťská policie, ale tento model auta místní policie nikdy nevlastnila. I logo policie na bocích aut je odlišně od skutečnosti. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)