Jack & Bobby

USA, (2004–2005), 16 h 8 min (Minutáž: 43–46 min)

Hudba:

Blake Neely

Christine Lahti, Matt Long, Logan Lerman, Jessica Paré, John Slattery, Edwin Hodge, Keri Lynn Pratt, Bradley Cooper, Torrey DeVitto, Dean Collins, Amber Heard (viac)

Seriál o mladosti fiktívneho prezidenta USA, Bobbyho McCallistera, z ktorého sa nakrútilo 22 epizód.  V roku 2049 súhlasí americký prezident Bobby McCallister (Logan Lerman) s realizáciou niekoľkých rozhovorov zameraných na jeho mladosť. Mladý Bobby je od narodenia veľmi závislý na svojom staršom bratovi Jackovi (Matt Long), obľúbenom atlétovi a ľudomilovi. Obidvoch vychováva ich matka Grace (Christine Lahti), profesorka, ktorý predstiera, že všetko vie, aby tak urobila svet lepším, no je mizerná v domácich prácach. Rady, ktoré Grace dáva svojim synom, sú takmer vždy nesprávne, pričom si neraz pomieša informácie o osobných životoch svojich synov. Chlapci sa snažia učiť morálnemu konaniu a pritom čelia každodenným problémom svojej mladosti, medzi ktoré patria vzťahy s dievčatami. Bobbyho vyvolenou sa stane Courtney Benedictová (Jessica Paré), neskoršia Prvá dáma USA. Tajomstvá McCallisterovcov sa postupne odhaľujú, ako Bobby nastupuje na cestu vedúcu ku kreslu prezidenta. (Incantator)

StarsFan

"The wrong brother has become the president." Věta, kterou v seriálu pronese jedna z postav, a já s ní po jeho zhlédnutí nemůžu než nesouhlasit. Jack & Bobby si totiž hrají na jakýsi oslavný seriál na život prezidenta a jeho bratra, ve kterém současní zaměstnanci administrativy vyprávějí o svém šéfovi, zatímco divák sleduje pana prezidenta v době, kdy ještě chodil na střední školu. Nápad to není špatný; člověk vidí, jak se formovala jeho osobnost, jak se utvářely jeho názory. Každý díl se přitom snaží nějakým faktem překvapit nebo alespoň děj centralizovat kolem určitého tématu (homosexualita, drogy, náboženství, smrt blízkého člověka), což podle mě není nejlepší nápad, ale budiž. Až doposud vše funguje dobře. Problém, který mám, je čistě ideologický. Pan prezident mi nepřijde zajímavý, jeho názory jsou zastaralé a celkově jeho životní osud připomíná příběh neschopného kluka, který se zásluhou ostatních dostal až do úřadu. Pokud by se jednalo o skutečného prezidenta nějaké země, tak protestovat nebudu, ale potřeba vytvořit fiktivní seriál kolem podobné osoby, je mi lehce nepochopitelná. Podobně jako bych podobného prezidenta neuznávala ve skutečném světě, ho nedokážu uznávat ani v tom fiktivním. A když si tohle všechno dáte dohromady ještě s faktem, že se seriál v jakékoliv 'aktuální' otázce vydává střední cestou nejmenšího odporu a prosazuje hodnoty běžného Američana (pan prezident byl katolík se silnou vírou v boha, ale zároveň se nesnažil míchat náboženství s politikou), asi pochopíte, proč jsou tři hvězdy poměrně oprávněné. ()