Paní Tishellová, která ztrácí poslední zbytky soudnosti, unese malého doktorova syna. Louisa, teta Ruth i strážník Penhale pomáhají Martinovi únoskyni nalézt. Když ji objeví v opuštěném zámečku na pobřeží, Martin se překoná a předstírá, že opětuje její city, aby získal Jamese zpátky. Když se celá krkolomná operace podaří, Martin i Louisa se opět smíří. (Česká televize)

chrispe

Tak jsme tu měli napínavý závěr páté série v podání paní Tishelové. Musím se přiznat, že jestli ji na další sérii odklidí, což asi jo, tak se mi po ní bude stýskat. To její jednostranné cukrblikování s doktorem mě vždycky pobavilo. Martinův monolog (a poté i dialog s Louisou) byl dojemný, konečně nebyl na chvíli na facku a ten jeho pohled při polibku a něžné otlapkávání paní Tishelové mě upřímně rozesmály! Mně se to líbilo moc. ()

Necrotongue

Ale jo, dnes jsem se u seriálu zase jednou dobře bavil, přestože mi už některé postavy lezou solidně na nervy (Penhale, Bert). U osmé epizody jsem se mohl celkem slušně zasmát, hon na paní Tishell byl sice ujetý, byl ale taky vtipný a vyjednávání v závěru mi připomnělo balkónovou scénu z Romea a Julie. ()

troufalka

Hlavní slabinou seriálu jsou jednotlivé epizody, které nedržímoc dohromady. Stmelovací prvek je příliš slabý, na pozadí se neodvíjí žádný velký příběh. Přímořské městečko plné kuriozních lidí s ještě kurioznějšími diagnozami pobaví tak na dvě série, ale každé další pokračovní ubírá na originalitě. Tak to vidím já. ()