Doktor Martin

• Veľká Británia Doc Martin
TV spot 1
Veľká Británia, (2004–2022), 62 h 31 min (Minutáž: 45–93 min)

Tvorcovia:

Dominic Minghella

Martin Clunes, Caroline Catz, Ian McNeice, Joe Absolom, John Marquez, Selina Cadell, Jessica Ransom, Eileen Atkins, Stephanie Cole, Katherine Parkinson (viac)

Úspěšný londýnský chirurg Martin Ellingham se rozhodne dát vale městu i kariéře a odchází na venkov do ospalé vesnice Cornish, aby se zde působil jako praktický lékař. Má sice skvělé chirurgické schopnosti, ale naprosto mu chybí schopnost komunikovat s lidmi, což jeho novým pacientům brzy začne jít na nervy. Navíc je v ordinaci zmatek po jeho předchůdci, lékařské vybavení je neopravitelné a v záznamech o pacientech panuje nepořádek. "Korunou" jeho nové praxe je ovšem Elaine Denhamová, nejneschopnější sekretářka v kraji, kterou zdědil po svém předchůdci. (Česká televize)

TV spot 1

DwayneJohnson

Bože, jak já tenhle seriál zbožňuju. Naprosto neobjektivně a nekriticky. Až se za to i trošku stydím, ale jakmile slyším úvodní znělku, můj mozek vypíná a nastupuje srdce. Pořád stejné schéma, které mě skoro v každém díle dostane a na konci netrpělivě vyhlížím další díl. Prostě moje ❤️ záležitost, která se snad bude natáčet ještě hodně dlouhou dobu. Oblíbené postavy:Bert, Al, mrs.Tishellová!, Joe Penhale!, Morwenna, Pauline, Louisa! a pak už jen Martin, Martin, Martin... ()

vitekpe

Mile pribehy doktora na malebnem venkove. No to uz tady parkrat bylo, britum je toto tema evidentne blizke...Nicmene tady je jako bonus Katherine Parkinson (plus nekolik dalsich velmi pohlednych anglicanek), obcas nejaky vtipek a celkove poklidna cajova atmosfera. Cili zadna revoluce se nekona, ale pokoukat lze. A pokud prave lezite doma s nemoci jako ja, je to temer idealni kousek :-) (Temer cele 3 serie k videni na youtube) ()

Spielbergo odpad!

Prakticky stejně otřesné, jako česká kopie s Donutilem. Tohle nemá s anglickým humorem nic společného. Nejvíc mě tu pobavil komentář uživatele vitekpe: "Nicmene tady je jako bonus Katherine Parkinson (plus nekolik dalsich velmi pohlednych anglicanek)" Proboha, kdo kdy viděl pohlednou Angličanku? No chápu, když se vám líbí Parkinsonová... :D ()

Tosim

Originální Doc je na mnohem vyšší úrovni než česká verze. Předně hlavní dva herci hrají podstatně civilněji, bez zbytečných manýr a nadsázky a za druhé je zobrazení jejich vztahu rozebráno skutečně do hloubky, se všemi vzlety i pády a děj není useknut (u nás byla prapodivně natočena cca polovina). Z vedlejších postav občas některá přehrává - Ian McNeice jako starý Large, místní strážník je ke konci už skutečně otravný, jako u nás, ale na rozdíl od Británie alespoň nedostal zbytečný vlastní seriál. Problematické je také mizení postav bez zjevnějšího důvodu (druhá tetička, první recepční do série Ajťáci). Hlavně ale Martin v této podobě mnohem naléhavěji nastolil onu základní otázku - má člověk, který je svědomitý a vynikající ve své profesi, právo na to, aby ostatní kolem něj dělali vše správně a smí říct komukoliv, že se chová jako idiot, když je to pravda? 70%. ()

nonick1

Suchý britský humor, zvlhčovaný litry krve stříkající ze zraněných nešťastníků sídlících v ospalém přístavním městečku Portwenn aka Port Isaac, kteří si (tak jako ostatní členové tohoto svérázného panoptika) vzali do hlavy, že doktoru Ellinghamovi budou (přes jeho nesouhlas) říkat Martine... Téměř každý díl až bizarně osciluje mezi komedií, krimi, horrorem, love story a detektivkou :-) Nevím, jak je možné, že mě tento podivuhodný seriálový žánrový mix tak dlouho míjel - zřejmě pro jeho českou, zcela nepovedenou "Donutilovskou" verzi, která se míjí s originálem asi tak jako Halleyova kometa se Zemí. Upgrade 02.06.: Nedá se svítit - je to prostě na plnou palbu, navzdory tomu, že od čtvrté série mají postavy nový dabing a v případě doktora Martina či paní Tishellové je to, bohužel, změna k horšímu. ()

• Seriál je vždy natáčen pouze v době turistické sezony ve vesnici Port Isaac. (slatkac)
  • Druhá série byla věnována rekvizitáři Johnu Colemanovi, který zemřel po pádu z ůtesu Port Isaac během natáčení. Třetí série byla pak věnována castingovému řediteli Carriemu Hiltonovi, který zemřel na rakovinu v srpnu roku 2007. (slatkac)
  • Poslední epizodu seriálu sledovalo v Británii více než 10 milionů diváků. (slatkac)