John Wayne je specialista na hašení vznícených ropných věží a je za všech okolností připraven pomoci. Kdykoli a kdekoli. Nebezpečné povolání a neustálé cestování si však záhy vyberou svou daň... (oficiálny text distribútora)

majo25

Film bez nejakej silnejšej zápletky, napriek tomu sa na neho dobre pozerá. Vytryskujúca ropa, chŕliaci oheň a jeho hasenie je atraktívna "podívaná". Ešte keď sa k tomu pridajú problémy a dramatické situácie, tak to má grády. Pripomenulo mi to jednu epizódu zo seriálu Macgyver. O dosť horšie sú na tom načrtnuté vzťahové problémy, ktoré ma vôbec nechytali. Wayne - typicky vo svojom živle, kedže hrá prestarnutého hláškujúceho a neotrlého fachmana - mi nevadil. ()

andrii

S chladnou hlavou po žáru jdou. Ruce do ohně za vás dají, co hoří, co vás pálí. Vrchní Floriáni. Do ohniska, chřtánu rudých pramenů, až se kouřit bude, z chrličů plamenů, saní strání. Pod náporem vodních pistolí. A oni, paličáci jedni, z nichž sálá neustálý zápal. Ti si zaslouží horoucí, vřelý cit. Bez hřímání, bez hoří. Vztahy, které nevyhoří. Společně si dopřát nedělní  pečínku. ()

Gilmour93

Parta namistrovaných Soptíků s dlouhými hadicemi a v azbestových oblecích ne nadarmo podobných uniformě Eso Rimmera likviduje ty nejnebezpečnější požáry vrtů po celém světě (dobrodružná část) a zatímco oni nasazují životy a ventily, jejich ustarané manželky nasazují k pláči, antidepresiva a časem i parohy (to je ta část dramatická). Režiséru McLaglenovi patří kredit, že se mu tu machistickou atmosféru kolem neskromných krotitelů hořící ropy občas podařilo odlehčit nějakým tím vtípkem a mimochodem, kdyby legendární John Wayne použil v maskérně na svůj nos růž, byl by to celý Víťa Jandák.. ()

WANDRWALL

Boj s peklem je často snadný. Široká cesta, po té jdou ti občané, co milují pekelný přístup k vlastnímu osudu, a sobě samému. Je jich dost, co jen napodobují druhé, a líbí se jim na Zemi. Jenomže každý je zde jen na návštěvě, a to je ten malér. Komu to nedochází, tak má život lehčí, než ten, kdo je si toho často vědom. ()

rikitiki

Začátek příšerně naivní, kdy hasič vysvětluje reportérovi, jak se hasí požáry - až příliš nápadná nápověda pro diváky. Stejně jednoduše se rozeberou vztahy v rodině, která se rozpadla kvůli manželčině neustálému strachu o muže - hasiče. Prostě se to odvypráví. Jakmile si ale John Wayne a spol navléknou červené mundúry a vyrazí hasit, začne být film o poznání zajímavější a napínavější. Ohnivá výheň hořících vrtů je natočena přesvědčivě. Drsní chlapi bojují se smrtícím živlem a přitom trousí hlášky jak na srazu O kandidáta macho roku. A ženy se buď přizpůsobí nebo můžou jít - hasič nemá nikdy nouzi o holky. /6. 10. 14./ ()