John Wayne je specialista na hašení vznícených ropných věží a je za všech okolností připraven pomoci. Kdykoli a kdekoli. Nebezpečné povolání a neustálé cestování si však záhy vyberou svou daň... (oficiálny text distribútora)

Martin741

Reziser Andrew V. McLaglen /Shenandoah, Rare Breed 1966/ natocil vyborny film o haseni ropnych vezi, co je tematika pre mna maximalne fascinujuca. Mylujem horiace ropne veze vo filme, John Wayne /El Dorado, Brannigan/ filmu suverenne vladne, do toho slusne idu aj dalsie herecky. Riesia sa aj medziludske vztahy, ale je to riesenie v ramci normy, lebo hned zase po rieseni medziludskych vztahov treba hasit ropnu vezu. Hoci Wayne je spojeny hlavne s westernami, aj tato rola bola uveritelna a tudiz dalsia vyborna podivana je hned na svete : 89 % ()

ostravak30

Andrew V. McLaglen spolupracoval s Johnem Waynem vícekrát. Většinou to byl western, ale zde si zahrál hasiče, který řeší požáry ropných plošin. Na druhé straně se toho ve snímku zase tolik neodehrává. Krom reálně vypadajících požárů je tu spíše rodinné drama, kdy ženy se bojí o své muže. Pak ještě malé drama s jihoamerickou lokalitou a několika povstalci. Na samotnou délku filmu je to trochu málo a divák se spíše stává poučeným, jak se na konci 60. let řešili požáry plošin. ()

Gilmour93

Parta namistrovaných Soptíků s dlouhými hadicemi a v azbestových oblecích ne nadarmo podobných uniformě Eso Rimmera likviduje ty nejnebezpečnější požáry vrtů po celém světě (dobrodružná část) a zatímco oni nasazují životy a ventily, jejich ustarané manželky nasazují k pláči, antidepresiva a časem i parohy (to je ta část dramatická). Režiséru McLaglenovi patří kredit, že se mu tu machistickou atmosféru kolem neskromných krotitelů hořící ropy občas podařilo odlehčit nějakým tím vtípkem a mimochodem, kdyby legendární John Wayne použil v maskérně na svůj nos růž, byl by to celý Víťa Jandák.. ()

rikitiki

Začátek příšerně naivní, kdy hasič vysvětluje reportérovi, jak se hasí požáry - až příliš nápadná nápověda pro diváky. Stejně jednoduše se rozeberou vztahy v rodině, která se rozpadla kvůli manželčině neustálému strachu o muže - hasiče. Prostě se to odvypráví. Jakmile si ale John Wayne a spol navléknou červené mundúry a vyrazí hasit, začne být film o poznání zajímavější a napínavější. Ohnivá výheň hořících vrtů je natočena přesvědčivě. Drsní chlapi bojují se smrtícím živlem a přitom trousí hlášky jak na srazu O kandidáta macho roku. A ženy se buď přizpůsobí nebo můžou jít - hasič nemá nikdy nouzi o holky. /6. 10. 14./ ()

majo25

Film bez nejakej silnejšej zápletky, napriek tomu sa na neho dobre pozerá. Vytryskujúca ropa, chŕliaci oheň a jeho hasenie je atraktívna "podívaná". Ešte keď sa k tomu pridajú problémy a dramatické situácie, tak to má grády. Pripomenulo mi to jednu epizódu zo seriálu Macgyver. O dosť horšie sú na tom načrtnuté vzťahové problémy, ktoré ma vôbec nechytali. Wayne - typicky vo svojom živle, kedže hrá prestarnutého hláškujúceho a neotrlého fachmana - mi nevadil. ()

• Vera Miles, ktorá vo filme stvárnila matku Madelyn Buckman, bola v skutočnosti len o 10 rokov staršia ako Katharine Ross, ktorá vo filme stvárnila jej dcéru. (westerns)