Film pojednává o boji s obrovským požárem, který byl úmyslně založen jedním z pracujících vězňů. Zdánlivě uhašený požár ale během chvíle nabývá opět na své intenzitě, ale tentokrát se už šíří nekontrolovaně dál. Příběh nás provází osudy několika lidi, kteří se podílejí na zdolání ničivé katastrofy, ale také třeba pátrají po ztraceném děvčeti, které se oddělilo od školního výletu a uvízlo přímo uprostřed požáru. Téměř celý film sledujeme nerovný boj několika místních při zdolávání tohoto ničivého požáru, záchranu turistů z rekreační chaty, které včas neevakuuje havarovaný vrtulník, ale také zoufalý boj o záchranu celého města. (Rakosnicek77)

jonyyy

Během projekce bylo naprosto jasné, kdo má tuto podívanou na starosti, mistr a guru, jak katastrofických megafilmů, tak béček Irwin Allen. V málo zalidněné lesní oblasti vypukne kvůli nedopalku vězně během vězeňských prácí v lese požár, který se začne rychle šířit. Film skoro celou dobu popisuje, jak se tento požár snaží zkrotit plus několich malých dějových liníí, jako ztracená holčička, rozvodové řízení, vězeň na útěku. Pár odfláknutých nelogických záběru, ale jinak slušná podívaná. 65% ()