HellFire

Nezávislé filmy v sobě mívají jisté kouzlo a punc originality, který ale tady zcela chybí. Většinou silné téma drogové závislosti zde netáhne a neherci nejsou zajímaví. ()

radektejkal

Ano, ovšem, nic nového se tu neřeší. Jsou však věci, na které je třeba upozorňovat denně a přitom nemá cenu to dělat jen tak, nějakým laciným způsobem. Debra Granik (zpočátku jsem si myslel, že film režíruje nějaký mladý experimentální režisér, než mi došlo, že to může být i žena) natočila všechny své tři filmy s neobyčejnou suverenitou, přičemž jejich témata jsou společenská, nikdy však populární či podbízivá. S většinou recenzentů sdílím zájem o originalitu a zpracování filmu Leave No Trace, avšak ani Down to the Bone za ním příliš nepokulhává. ()

Rosomak

V podstatě je to tisíckát viděné klišé o drogové závislosti a nesnadnému procesu odvykání. Pachuť po šablonovitých charakterech nezažene ani výborný konec či skvělý herecký výkon Very Farmigy. ()

• Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2004, odkud si Vera Farmiga odnesla cenu pro nejlepší herečku. (Terva)