Hra na skrývačku

• Česko Hra na schovávanou (viac)

Robert De Niro hrá úlohu starostlivého otca a vdovca Davida Callawaya v napínavom thrilleri Hra na Schovávačku. Dakota Fanning stvárňuje jeho mladú dcéru Emily, ktorá skrýva neuveriteľné tajomstvo. Na začiatku príbehu náhle zomrie Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcéra sa presťahujú do severnej časti štátu New York, aby sa Emily zbavila spomienok na život s matkou v Manhattane. Osamelé dievča si vytvorí imaginárneho priateľa Charlieho. Spočiatku považuje David Charlieho za príjemné rozptýlenie smutnej Emilinej dušičky, ale po sérii hrozných udalostí, ktoré začnú ich život sprevádzať, dospeje k záveru: Charlie možno skutočne existuje... Ak áno, Emily by sa s ním mala prestať kamarátiť. Len aby nebolo neskoro. (oficiálny text distribútora)

Deimos

VHS/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Efekty 3/10/// +obsazení -téměř bez hudby, chabá atmosféra, zvrat na konci/// Kdyby to byl další Chucky, tentokrát v podobě Dakoty Fanning, byl bych nejspíš ohromen. Ovšem chyba lávky. Po celou dobu sice houstne atmosféra, ale nějak nám scénárista zapoměl prozradit více. Něco se děje, to je jasný a film vás určitě bude zajímat. Ale až do konce nevíte, jestli je ve filmu mysteriózní prvek (tedy, že nějaký Charlie skutečně je) a nebo si to jen celé ta malá holčička vymyslela, aby zakryla co napáchala. Prostě tápete. Závěrečný zvrat však považuji za největší ubohost celého filmu. Nejenže, to zboří aspoň trošku budovanou atmosféru, ale především to překope celí děj a zjistíte, že nic nedává smysl. Ničemu nepomohla ani absence pořádné hudby a tak zbývá jen hledět na herecké obsazení. Ovšem i když zahráli pěkně, nějak mě ani jeden z nich nepřesvědčil. Škoda, do filmu jsem vkládal větší naděje./// Celkem 38%/// ()

J*A*S*M

Tak mám dojem, že v prvních deseti letech 21. století probíhala mezi tvůrci nějaká soutěž, jejíž vítězem se měl stát ten, který svůj slušný film nejvíce zmrší jednou konkrétní provařenou pointou. Hra na schovávanou je slušně natošený a atmosférický film s dobrými herci, bohužel scénář to táhne dolu, hlavně v závěru. Ale koukat se na to dá. ()

anais

Během průběhu děje jsem si říkal, jak sympatická je snaha tvůrců nenatočit „jen další“ horor. Mnohem víc než lekací scény je v Hide and seek důležitá atmosféra. Příběh nabízí neuvěřitelné množství různých slepých uliček, a než přišla poslední 20-ti minutovka, skutečně jsem nevěděl jak to může dopadnout. Tušení jsem sice měl, ale přišlo mi natolik primitivní (vzhledem k tolika atraktivnějším řešením, které nám jsou během děje podsouvány), že jsem to nebral příliš vážně. O to víc mě mrzelo, když to vskutku dopadlo tak, jak sem si myslel. Tak strašně pokažený konec jsem snad ještě neviděl. Nechápu jak si někdo může vybudovat tak solidní základnu, a postavit na ni tak odfláknutou pointu. Ok, před Šestým smyslemproč ne. Ale dnes? Následují SPOILERY. Ten konec vypadá jako kdyby se někdo pokusil přetočit poslední scénu z Kubrickova Osvícení, a úplně to pokazil. Když jsem se dozvěděl, že Charlie je Robert de Niro, došlo mi, proč jsem měl s jeho postavou během děje jisté problémy. Ono sice to psychiatrovo „hodné já“ má rádo svou dceru, ale během celého filmu se nesnaží ji nijak moc léčit. Pokusy tu sice jsou, ale hned jak se holčička na tatínka osopí, ten se stáhne a nechá ji být. Ve světle pointy je sice jeho neschopnost jasnější, ale spíš bych řekl, že se jedná o scénáristickou nedůslednost. Film má skvělé obsazení a pečlivě budovanou atmosféru, která funguje až téměř do samého konce. Nebýt snahy přijít s něčím vskutku originálním, mohlo být Hide and seek příjemným oddechem od všech remaků japonských klasik. A když nad tím tak přemýšlím, většina filmu taková je. ()

Madison

Slušný psycho-thriler, ničím nevyčnievajúci ani zahanbujúci - možno až ten záver je v rámci hororov diskutabilný. Pomalé tempo, jednoduchý dej nehrajúci sa na veľké umenie, kvalitní herci - pričom teraz nenarážam na herca mafiánskych legiend, Roberta De Nira, ale na malú hollywoodsku hviezdičku - čím ju v žiadnom prípade neškatuľkujem - Dakotu Fanning, ktorá je schopná získať si ma aj svojimi veľkými vypúlenými očami upretými na kameru bez výraznejších citových prejavov - pretože tými emóciámi paradoxne zaplavila celú Spielbergovu Vojnu svetov :-) Ja som sa celkom dobre bavila, je to sympatická pohodovka, ktorú akurátne zahubil maximálne smiešny koniec, ktorým sa režisér snažil povedať príliš moc, čím vo výsledku nepovedal vôbec nic. Byť konštruktívnejšieho tvorcu/scenáristu, mohlo to byť aj za 4*. ()

gudaulin

Z filmu čiší celkem okatá snaha o natočení nového Psycha, tedy temného psychothrilleru s hororovým nádechem, který je založený na jednom velkém odhalení. Bohužel kvalitám Psycha se to neblíží ani vzdáleně. Film se rozbíhá pomalu, ale dokud pracuje s náznaky a využívá talentované Dakoty Fanning, je to ještě fajn, jenže když přijde ono velké odhalení, je to zkrátka přepísklé a nevěrohodné, zejména ve světle konání onoho děvčátka. Finále je navíc klišoidní a natahované. Celkový dojem: 55 %. ()

• Pri konkurzoch na rolu Emily hľadal režisér "nejakú novú Dakotu Fanning", zvažoval napríklad AnnuSophiu Robb, až sa mu nakoniec pošťastilo obsadiť samotnú Dakotu Fanning. (Astonko)
  • Famke Janssen (Katherine), napriek tomu, že je praváčka, drží zbraň vo filme ľavou rukou, pretože chcela pôsobiť autenticky, akoby zbraň predtým nikdy v živote nedržala. (Astonko)

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (viac)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (viac)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)