Millicent Wetherby (Joan Crawford) je dáma v strednom veku, ktorá žije vo svete bez lásky a náklonnosti. Jej osamelý život sa zmení, keď sa zoznámi s charizmatickým mladým mužom Burtom Hansenom (Cliff Robertson). Burt ju úplne očarí a ona súhlasí, že sa za neho vydá. Krátko nato však na povrch začnú prenikať klebety o tom, že Millicentin nový nápadník je v skutočnosti posadnutý maniak. Veci sa ešte viac skomplikujú, keď sa na scéne objaví žena, ktorá o sebe tvrdí, že je Hansenova prvá manželka. Burt postupne stráca kontrolu nad sebou samým a Millicent je nútená uvažovať o podniknutí radikálnych rokov voči svojmu manželovi. (Incantator)

andrew88

Padesátnice Milli si po prvotním odmítání (zřejmě, že už si lásku nezaslouží) vezme zajíčka, ze kterého se postupem času vyklube silně psychicky labilní jedinec, což Milli slepě a pak pokorně snáší, dokud......Autumn Leaves je skvělé melodrama s hvězdným obsazením....Joan hraje opravdu mistrně a každou její slzu nebo pohled jí člověk věří... ()

Martin741

ja mam rad taketo scenare, spolocenske konzervacky, kde ona musi podnikat radikalne kroky voci manzelovi. Medziludske vztahy v ramci normy, obycajne dialogy prevladaju, Krofordka bola dobra herecka /aj ked na moju oblubenu Ritku hayworth nemala, hehe/, tuto to nalezite aj dokazala. Cliff Robertson /Three days of Condor 1975, Spider man 2002/ zvladol ulohu psychicky labilneho jedinca na urovni : 77 % ()

Rob Roy

Aldrich nezklamal a klasický žánr 50.let - melodrama - opepřil zajímavým handicapem hlavní mužské postavy, který ospravedlňuje charismatického Cliffa Robertsona udělat občas věci zcela v souladu s aldrichovskou násilnou poetikou. Scéna líbání na pláži je podezřele podobná Zinnemanovu Odtud až na věčnost a použití slova "slut" hodně překvapilo. 70%. ()

liquido26

Místy úplně skvělé, místy trochu nijaké, místy nedořešené. Nebylo to špatné, námět super a způsob, jakým se to začalo vyvíjet taky, ale celkový výsledek mě tak nějak zklamal. ()

vitekpe

Kouknout se na vykon Joan je vzdycky zazitek, stejne tak v tomto filmu. Hodne upovidany a nijak zvlast objevny, presto dobre udelany filmek, nevim co vic dodat. Nakonec se mi to vlastne docela libilo, i kdyz na tom zasluhu mela asi opravdu predevsim J., a moc pekna kamera. ()