Britská televizní minisérie o milostných rošádách a sexuálních problémech několika původně si cizích párů, jejichž životní osudy se ovšem v tomto příběhu postupně protnou.

Padesátnice Hazel Delany (Brenda Blethyn) už nemůže déle žít se svým manželem Peterem (Alun Armstrong), majitelem nočního klubu. Peterovy neustálé zálety a také hluboký sexuální nesoulad obou manželů je postupně oba dovede do sexuologické poradny Alony Cunninghamové (Julie Graham). Katolicky vychovaná Hazel už dávno přestala mít zájem o milostný styk se svým manželem, Alona dokonce s překvapením zjišťuje, že Hazel je iritována otevřenou sexualitou Peterovy osmasedmdesátileté matky (Liz Smith) a jejího obdobně starého a pohlavně velmi výkonného novomanžela Maurice (Norman Wisdom).
Také Petrův syn Simon má problémy se svým vztahem, jeho dívka je těhotná, a on, místo aby si jí vzal, zamiluje se do jedné z otcových zaměstnankyň v klubu. Zatím Alonin přítel, sociální kurátor Paul (Richard Armitage), je obviněn ze styku s jednou ze svých patnáctiletých klientek a Alonin sedmnáctiletý syn se vyspí s au pair dívkou, která pečuje o jeho malou sestřičku.
Zdá se, že sex je opravdu všude kolem. (dopitak)

dopitak

Britové tentokrát zahodili všechny skrupule a konečně natočili něco opravdu čistě jen pro dospělé (seriál má přístupnost 18+). Erotika a sex jsou „MEZI LISTY“ opravdu explicitní, nejenom záběry z nočního klubu plného neustále se svlékajících dívek vytváří erotické dusno, tvůrci přiměli většinu žen „hlavnějších“ rolí, aby se před kamerou svlékly. Oko diváka tak potěší odhalené poprsí Julie Graham, ale kupodivu také takřka šedesátileté (!) Brendy Blethyn, slovo „potěší“ je myšleno samozřejmě z profesního úhlu. Nedovolím si Between the Sheets přirovnávat k něčemu, jako jsou naše zrůdičky Ulice či Ordinace…, protože LISTY jdou do hloubky, nejsou nekonečné, jsou v nich k vidění opravdu vydařené herecké výkony, sotva byly natočeny dva díly denně, a s výše uvedenými šmejdy Made in CZ je spojuje jen kostřička žánru soap opera.______K seriálu jsem se dostal pochopitelně přes přítomnost Normana Wisdoma, který si tu zahrál velmi legrační malinkou roličku věčně žhavého milence, společně s o šest let mladší Liz Smith (je jenom ročník 1921!) vytvořili asi nejstarší sexuálně aktivní pár v dějinách britského tv vysílání. Norman v tomto šestidílném seriálu účinkuje v prvním, a ve čtvrtém dílu. V prvním se nejprve veselí na svatbě, a pak zpovídá společně se svou ženou na terapii u sexuoložky, ve čtvrtém dorazí do domu Delanyových na snídani, později jim sám vaří, a nakonec se s roztomilým chichotáním se svou ženuškou odeberou do patra, aby si trochu před jídlem „odpočinuli“. Dohromady jen cameovka, která ale všechny Pitkinovy příznivce určitě moc potěší.___Sluší se ještě zmínit přítomnost Aluna Armstronga v hlavní mužské roli - je vám povědomý? Kromě nespočtu filmových i televizních rolí (od devadesátých let zažívá hereckou renesanci) si zahrál také George Molea v seriálu Adrian Mole: The Cappuccino Years, zfilmované knihy Susan Townsend o osudech leicesterského intelektuála, deníkáře Adriana. ()