Po pádu socialismu se v krajinách východní Evropy rozmohl zločin . Detektiv maďarské policie Papp věří ve změny, i když ho ostatní kolegové mají za idealistu. Pappovi se povedlo z několika dalších poctivých policistů sestavit svůj vlastní tým, na který se může spolehnout. Papp a jeho lidé se ocitnou před obtížnou akcí - nebezpečný gangster Zavarov obsadil mezinárodní expresní vlak do Vídně a drží všechny cestující jako rukojmí. Ani tento bezohledný psychopatický vrah však netuší, že je nepřetržitě sledován dvěma pasažéry, kteří jen čekají na jeho chybu. Naplánované přepadení se zanedlouho změní na životu nebezpečnou honičku, o které Papp i Zavarov vědí, že vítěz může být jen jeden z nich... (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1

Tak možná, že i na protest proti hodnocení pana mp u Under Siege 2 kde mám zaslouženej plnej počet jsem se rozhodl na repete i u tohohle super nářezovýho Maďarskýho vlakovýho akčňáku zvednout o jednu hvězdu a posunout svoje hodnocení do průměru. Jasně, že nejsem vůbec objektivní, ale o to tady nejde. Přesto si myslím, že ve srovnání s některými levnými Americko či Kanadsko Bulharskými koprodukcemi z toho tenhle filmek nevychází zase tak špatně (mimochodem chystám se i přepsat svůj komentář k Orient Expresu od Ropera) jasně ani tohle nemělo žádnej mega rozpočet a můžete namítnout, že akce tam moc není. Jedna přestřelka a krátká bitka v úvodu a pak si na nějaký akční scény musíte počkat až do druhý půlky filmu. Jasně, že ten super policejní tým na zvláštní operace tvořenej vesměs samými modýlky a hezouny zase tak super není, ale je tu má oblíbenkyně v tý době naprosto luxusní kočička Kata Dobo. Ústřední slizák Zavarov co rád za trest na výstrahu podřezává pasažéry a personál vlaku je taky dobře obsazenej a zahranej. Akorát se mi teda nechce věřit, že by se nechal až takhle hustě přechcat s tím fiktivním přejezdem státní hranice, ale zase jako musím uznat, že nápad je to zajímavej. No a abych pochválil i někoho z týmu klaďasů tak se mi určitě líbil Becszi kterej když se nechal vysadit na vlak tak začal poměrně nekompromisně a profesionálně likvidovat Zavarovovi lidi. A co se tý akce týče, tak nemůžu si pomoct, ale i když jí je možná málo tak na dané poměry mi přišla celkem profesionálně a přehledně natočená. Líbila se mi třeba ta přestřelka a náhaněčka po vlaku kdy po Becszim jsou Zavarovovi lidi. No a rozhodně potěšila a pobavila i ta zjevná narážka na Under Siege 2 a hláška Zavarova o Maďarském Stevenu Seagalovi. Navíc v původním znění té neopakovatelné Maďarské hatmatilky ve které se film dá momentálně shlédnout na youtube se z toho stává celkem spektulární a zábavná záležitost. No já vím no holt mi stačí málo a tyhle píčoviny záměrně nadhodnocuji, zatím co ty současné super filmové fláky potápím do bažin. Jsem už holt takovej.50% ()

BOURQUE

Nie podľa predstáv vydarená akčňák z Maďarska, ktorý vznikol na konci 90-tych rokoch a hlavne sa snažil využiť slávu Kata Dobó (ktorá vďaka filmu A Miniszter Félrelép bola v tom čase na vrchole svojej popularity). Samotný film obsahuje slabé a nevýrazné herecké výkony a ani tie akčné scény nie sú na úplne dostačujúcej úrovni (bavíme sa spíš o TV filmu ako o nejakom „veľkolepejšom“ filme). Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

D.I.G odpad!

Hrozné maďarské vlakové dobrodružstvo, ktoré sa valí štydsiatkou, po strop naplnený vláčik kvázi teroristami sa aj s otrasným scenárom rúti po hrdzavých koľajniciach, teda Matelko bol akčnejšíí............. ()