Rodina je rodina, ale není rodina jako rodina

(TV film)
  • Česko Rodina je rodina a není rodina jako rodina (festivalový názov) (viac)

Exkluzivní dokument z produkce HBO, jímž nás provází Rosie O'Donnelová, je dojemnou i zábavnou výpovědí o rozmanitosti dnešních rodin, v nichž už dávno neplatí tradiční stereotypy. Děti v něm upřímně vyprávějí o rodičích, sourozencích, o svatbě i o lásce.  Tento exkluzivní dokument z produkce HBO divákům nabízí dojemné, silné a často zábavné nahlédnutí do současných rodin, v nichž už dávno neplatí tradiční stereotypy. Vyprávějí děti, co mají dva otce nebo dvě matky; dívka, kterou rodiče adoptovali v Číně; tři bratři, kteří žijí s matkou a babičkou; dvě matky, které se provdaly, aby vytvořily velkou rodinu; či děti narozené ze zkumavky. Jejich výpovědi zpestřují různá hudební vystoupení rodičů s dětmi a animované mezihry. Průvodkyně tímto speciálem Rosie O'Donnelová si v něm také popovídá se svou dcerou Vivienne o jejich vlastní rodině, do níž patří ještě sestra Chelsea, bratři Parker a Blake a rodiče Rosie a Kelli. Přestože se cesty Rosie a Kelly nedávno rozešly, Rosie v rozhovoru s dcerou znovu zdůrazňuje důležitost rodiny, když říká: „I když už maminka Kelli a já nežijeme ve stejném domě, jsme stále rodina. Rodina je navždy. A rodina, to je láska.“ Dokument produkovala a režírovala Amy Schatzová, která získala za své předchozí tituly natočené pro HBO řadu cen. (HBO Europe)