Stěhování

(festivalový názov)
  • Japonsko Ohikkoši (viac)

Sómaiův emocionálně nejintenzivnější a formálně nejvytříbenější film je také jediný, který se dostal na zahraniční festivaly, do sekce Un certain regard festivalu v Cannes. Vyprávění, zasazené na pozadí vizuálně impozantních letních ohnivých slavností Obon, sleduje pohledem dospívající dívky rozvod jejích rodičů. (Letní filmová škola)

topi

Moje druhé seznámení s režisérem Šindži Sómaiem. Tenhle film je o dospívání dívky, jejíž rodiče se rozváději, což ona jen tak nehodlá akceptovat a musí projít dlouhou cestou k poznání. A dlouhou myslím opravdu dlouhou. Alespoň na filmovém plátně. Děj se strašně vleče, kdyby byl o polovinu kratší, nebylo by to na škodu. Tak i tak musím prubnout další Sómaiovu tvorbu. LFŠ UH 2022. ()

rivah

Matka a otec Renko jsou rozvedeni a její srdce pláče. Takže si hraje s ohněm, trhá a rozhazuje knihy, drží se za rukojmí, dokonce začne ve škole mluvit s dívkou, jejíž rodiče jsou rozvedeni...Pěkný rodinný film o dětech a vztazích. PŘESTĚHOVÁNÍ (ale může to být i ROZVOD, pod takovým názvem uváděno v Maďarsku). ()