Příběh vypráví o muži jménem Jin-soo ,který po těžké autonehodě částečně ztrácí svojí paměť. Potom, co se vrátí z nemocnice, nachází fotku dívky, na kterou si nepamatuje. Pokouší se ptát všech svých přátel, zda nevědí, kdo by to mohl být. Pouze dívka Yeun-hee je ochotná pomoci Jin-soovi najít dívku na obrázku. Připomíná mu vše, co se stalo, jak spolu chodili do kroužku, nebo všechny dívky, se kterými se znal. Ale na jednu zapomněla. Dojde Jin-soovi, kdo je ta dívka? Dají se spolu dohromady? (TylerGage)

Pethushka

Milá, deštivá romantika s příjemným hereckým obsazením a hudbou. Vytkla bych jen to, že občas opravdu nebylo hned zřejmé v jakém období se nacházíme. Jinak jde o pěkný film ideální pro chvíle, kdy chcete vypnout, udělat si pořádný hrnek čaje a koukat na něco, co vás nabije energií a uklidní zároveň. A jelikož jsem si Over the rainbow přesně v takovou chvíli pustila, výborně mi sedl. 4* ()

tombac

Zase jednou jsem se krásně dojal u klasické korejské romantiky a s hrdinou bezezbytku prožíval pátrání po jeho polozapomenuté lásce. Ano, není těžké brzy vytušit, která dívka je jeho vyvolenou. No a co? Stejně film nevtíravě pohladí, polaská a hezky zvedne náladu. Korejské romantiky jsou v tomto jedinečné a jsem rád, že v době, kdy kvalitních kousků už v Koreji tolik nevzniká, jich mám neviděných stále slušnou zásobu a můžu se nechat zčerstva příjemně dojmout, kdykoliv mám chuť. 9/10 ()

Shit

Jeden z mála korejskejch filmů, kterej na mě moc nezapůsobil. Je to sice vcelku pěkně natočený, ale nějak tomu něco chybí a to i když nebudu brát v potaz, že to pátrání po dívce je pro diváka celkem zbytečný, jelikož je vše jasný skoro hned od začátku a tak se jedná jenom o to jak se k tomu dojde a ne o to kdo to bude. ()

sniper18

Je to dosť dobrý romantický film. Má veľmi dobrý príbeh o moderátorovi počasia, ktorý pri automobilovej nehode utrpí čiastočný úraz hlavy, kvôli čomu príde o niektoré spomienky. Keď nájde zvláštnu fotografiu ženy, ktorú kedysi odfotil, pričom vie, že k nej niečo cítil, pomocou svojej dobrej priateľky zo strednej školy začne pátrať po jej totožnosti a cez spoločne prežité chvíle sa postupne zbližujú. Spracovanie sa mi páči, ale dalo sa z toho získať aj viac. Ešte spočiatku to pôsobí len tak vlažne, no keď sa začne samotné hľadanie, tak si ma to už získalo, dej pôsobí nadmieru zaujímavo, je tu množstvo vydarených situácií, chválim hlavne scény z minulosti, ktoré kľudne mohli mať ešte viac priestoru, hlavne navštevovanie fotografického klubu sa mi dosť páčilo. Celé to pôsobí aj dosť prepracovane, skutočne toto je jeden z mála romantických filmov, pri ktorých som sa musel sústrediť, aby mi nič podstatné neuniklo, ale aj tak si nemôžem pomôcť, potenciál mi prišiel o dosť väčší. Nájde sa tu niekoľko výrazných prvkov, ktoré mohli byť skutočne úžasné, ale v tomto podaní mi ich efekt prišiel slabší, čo ma v konečnom dôsledku dosť mrzelo a tak ani tá záverečná fáza, kedy sa už všetko dojasní už na mňa nezapôsobila tak, ako mohla. Ale aj tak sa to stále vydarilo a celé je to radosť pozerať. Romantika mi tu práve kvôli tým slabšie využitým prvkom neprišla až tak silná, no stále to pôsobí nadmieru príjemne. Herecké obsadenie je výborné, charizmatický Lee Jung-Jae v hlavnej úlohe, veľmi sympatická Jang Jin-Young ako jeho dlhoročná priateľka a pár zaujímavých vedľajších postáv, obzvlášť kamarátka z fotografického klubu alebo riaditeľ v televízii. Réžia a technická stránka sa mohli v určitých miestach ešte doladiť k lepšiemu, ale aj tak je to stále výrazný nadpriemer. A nesmiem zabudnúť ani na ústrednú pieseň, ktorá je jasná už z názvu filmu, mám ju veľmi rád a tak mi to celé ešte viac spríjemnila. Over the rainbow mal pre mňa potenciál byť jedným z najlepších romantických filmov vôbec, čo sa nakoniec nepodarilo, ale aj tak je to stále vydarený film, ktorý rozhodne vylepší náladu. 77% ()

molotov

Další ze snad nekonečné řady korejských romantických filmů. A zase se to povedlo. Tentokrát na meteorologický způsob. Hlavní hrdina pátrá s pomocí své bývalé spolužačky po své lásce, protože po dopravní nehodě ztratil pameť. PS: Můj třetí překlad titulků (prosím nekamenovat:-), takže lze i česky. www.titulky.com ()

Sysel_CZ

Opravdová radost pohledět, doslova. Uznávám, že jsem byl i ovlivněn náklonností k hlavní hrdince, ale tenhle film mě ve finále totálně vzal. ()

Jirka_Šč

No dobře, 70%. Není to skvělé, je to příjemné. Při rozhodování mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami jsem přihlédl k faktu, že jsem se chvílemi neorientoval v čase, "omládnutí" některých protagonistů bylo trochu násilné a namluvení jedné postavy úplně nesedlo (poslouchal jsem v sluchátkách). ()

Petfruf

Film je příjemná detektivní skládačka i když nijak náročná na přemýšlení... a na just mu dám pět *. Děkuji za titulky od molotova, byly super! ()

t_gon

Romantických dramat z J Koreje je opravdu hodně, proto jsem rád za každém tip, abych netrávil čas u něčeho, kde bych nudou odpočítával sekundy do konce. Vcelku vysoké hodnocení od ostřílenějších kolegů beru proto velice rád jako dobré indicie. Bohužel, jsem zde, jako málo kdy nebyl ztotožněn s jejich nadšením. Po dopravní nehodě a pátrání hlavní postavy po jeho tajemné lásce tušíte ihned která bije. Jen on je vcelku „zabedněný“ a vše mu dojde až s blížícím se závěrem. Což u mě vyvolává pocit „pouze dobrého“ filmu. Přehršel flashbacků a hodně vedlejších postav tempu filmu taky nijak nesvědčily… ()

ddf76

Prijemnej korejskej romantickej film. Ikdyz po 20 minutach tusite, kdo bude ta zahadna laska ustredniho hrdiny :). Ale nenudil jsem se, takze v pohode :). ()

jorgus

bohuzel velke zklamani..tento film jsem dokoukaval asi tyden a dalsi tyden mi trvalo nez jsem ho ohodnotil:)hned od pocatku je pribeh pro me odtazity a cely pribeh takovy o nicem..hodne natazeny..sel by dat tak do deseti minut a jeste by to byl prumerny kratas:) ()

valda.mat

‎"Roadmovie torzovitými vzpomínkami". Zástupce filmů, jejichž druhé zhlédnutí je ještě lepší než první. Pro korejský film je typické uhranutí osudovostí, míchání žánrů, vypointovanost každé scény a geniální prokomponovanost. // Důkaz, jak se může jediný pocit podílet na budování jedné lidské osobnosti, jak může být úhelným kamenem identity. Ztracením, respektive zapomněním tohoto se katalyzuje ve své podstatě cesta za nalezením sebe sama. Romantická "vložka" v určitém světle je pouze prostředkem. Napadá mě však otázka, zda znají Korejci nějaký jiný hybatel děje něž je "osudová láska" a "osudová nenávist." ()