Ad ogni costo

• Západné Nemecko Top Job (viac)

Karlos80

Úžasné Rio De Janero totálně ponořené do každoročních oslav místního karnevalu, se stává zároveň místem kde se odehraje fantastická a velmi odvážná loupež, ke které je povolán speciálně sestavený tým ze spešl odborníků-perfektních značně protichůdných charakterů (v první části se tu pěkně z celou tou bandou seznámíme). Heist dobrodružství, na svou dobu za velkého přispění té nejrůznější špičkové technologie, tedy může začít. "Grand Slam" je překvapivě dobrá, chytrá a velmi profesionálním způsobem natočená euro-kriminálka, jedna z nejlepších ve svém žánru caper film, ale i jedna z těch v té době velkých modních záležitostí (hitů), vycházející z noir-klasik jako "Rififi" nebo "Asphalt Jungle", v mnoha ohledech se jim ale tato senzační věc vyrovná nebo jej dokonce předčí. Bezvadné mezinárodní obsazení (kde vynikli hlavně opět výtečný-děsivý Kinski a geniální Rigaud), film je zábavný a napínavý (hlavně během loupeže, souboj z časem viz Kinski v kanálu), je zde spousty dobrých nápadů, různých překvapení a nečekaných zvratů, viz například finále, které v takovéto podobě a v takovém to filmu asi opravdu málokdo čekal. Ennio zde opět perfektní, úvodní skladba co se poslechu týče, je jedna z jeho nejlepších. Mohlo to být celkově o něco kratší, dlouhá sada krádeže šperků (snad 45 minut!) šla taky trošku prořezat, nicméně mě to tentokrát ani nějak nevadilo, dalo se to zkousnout, film měl dobré tempo i potřebné grády, místy byl velmi vzrušující, člověk se prakticky nikdy nenudil a byl jen zvědav jak tohle všechno skončí a dopadne. Proč tohle tady nikdy nešlo, fakt nechápu. Skrytý klenot, příjemný, nedoceněný a neprávem zapomenutý. Od režiséra Montalda doporučuji ještě další vynikající eurocrimi "Machine Gun McCain". ()

DaViD´82

Heist movie sice s výtečným obsazením, ale jedoucí až příliš dle zavedeného schématu - seznámení s plánem, shánění a verbování těch pravých v mírně odlehčeném duchu, příprava na akci, samotný průběh akce... Prostě bez výraznější invence a v poměrně vlažném tempu. Jenže konec dobrý všechno dobré a tady obzvlášť, jelikož v závěrečné desetiminutovce si tvůrci nejprve dovolí věc takřka nevídanou a pak tomu ještě nasadí nadvakrát vypointovanou korunu. ()

Kubaso

Jeden z prošedivělých fotříků snímků, jakými jsou "Ukradený diamant", "Kořist" od Verneuila nebo "Slídilové". Nějak mi vůbec nesedl pomalejší rozjezd a (kromě Kinskiho:-) absence sympatičtějších postav a jejich představitelů v ústředním kvartetu. Dojem napravuje skvěle zpracovaná krádež, jež plným právem sama o sobě zabírá asi tak třetinu filmu, a především úplný závěr, který je doopravdy famózní. Rozhodně je to milé a povedené dílko, ale do nestárnoucí klasiky mi v něm leccos scházelo. ()

Martin741

Vzhladom na rok natocenia - 1967 tvorcovia vo filme pracuju s fakt vyspelymi technologiami. Do toho este prostredie Rio De Janeira, kadejake tie karnevaly a lupez. Kazdopadne vysoko kvalitny film od rezisera Giuliano Montaldu - Kinskeho moc nemusim, zo zvysnych hercov som poznal len Edwarda G. Robinsona /Double Idemnity 1944/. Dialogy boli perfektne, ani chvilu som sa nenudil, rezisersky na urovni ..... jeden z tych filmov, ktore sa oplati mat a pozriet obcas : 84 % ()

Isard

Skoro bych chtěl napsat „další film o“, ale tohle je perfektní zástupce žánru. Není tak chladný jako Liga gentlemanů, ale zase je vážnější než např. Sedm zlatých. Tým lupičů patří k těm lepším, které v těchto tehdejších filmech můžeme vidět. Metodická příprava loupeže se odehrává v krásných kulisách Ria de Janeria, kde dokonce jedna z postav bydlí ve stejném domě, jako hrdinka jednoho z filmů s agentem OSS 117 a loupež samotná je natočená docela napínavě. Film má naprosto parádní atmosféru, na které se podílí i podařený soundtrack a mezi herci je i pár solidních jmen (mrzí mě, že Celi neměl více prostoru). ()