Po jednom z mnohých večerov premárnených s kamarátkami si mladá Toby Mastalloneová (JAMI GERTZOVÁ) povie, že bolo dosť nudného života v New Jersey. Tu nenájde žiadny šťastný život a ani pravého muža. To všetko na ňu čaká len na newyorskom Manhattane. Na cestu za šťastím sa vyberie na svojom staručkom Volkswagene a cestou si vymyslí plán. Rozhodne sa, že najlepším miestom, kde uloví bohatého priateľa je jedine výstavný autosalón firmy Mercedes. A skutočne netrvá dlho a zoznámi sa s bohatým, elegantným a príťažlivým podnikateľom Salom (DYLAN McDERMOTT), ktorému sa v ruke hompáľajú kľúčiky od športového Mercedesu. Toby sa zdá, že všetky sny o láske a šťastí sa jej vyplnili. Trávi so Salom čoraz viac krásnych chvíľ a život vo vyššej spoločnosti podľa nej nemá chybu. Netuší, že pre Sala je však len chvíľkovou zábavkou, pretože on už má partnerku so správnym spoločenským postavením a dievča z nižšej sociálnej skupiny by nikdy po svojom boku neprijal. Až vo chvíli, keď Toby zistí, ako to s jej vysnívaným princom skutočne je, pochopí, že nie je zlato všetko, čo sa blyští. Rozhodne sa preto Sala opustiť. Ten až po jej odchode pochopí, že je skutočne ľúbi a rozhodne sa jej to dokázať. Dokáže mu Toby odpustiť? (oficiálny text distribútora)

eileen

Film jsem si po letech zopakovala, abych zjistila, že není o nic horší, než Pretty Woman, nechápu tedy ten rozdíl v hodnocení zde. Obojí je pohádka a pustíte si to, když chcete vypnout a odreagovat se. Jami Gerz jako Toby je střeštěná romantička, která jde na lov opravdu po hlavě a přesně ví co, lépe řečeno koho, chce, Dylan McDermott jako Sale je krásně koženej a namyšlenej a Joseph Bologna jako Tobyin táta je parádní křupan. Jen jsem se těšila, že na DVD vyjde film v původním znění a zbavím se tak nepříjemného pocitu z hloupého překladu, kdy na sebe neustále všichni pokřikují "česky" Háj, Okej apod., toho je tam opravdu příliš a dialogy někdy vyznívají až příliš stupidně, viz. první rande v restauraci - nemyslím si, že to tak v pův. znění bude. Je tam taky jeden skvělý překec dabérky postavy Tary, který si pamatuji již z doby, kdy jsem to viděla poprvé a to už je víc jak 15 let a ten tam zůstal. ()

freddy

Nenáročná oddechová romantika, která neurazí a člověk se u toho odreaguje. Navíc se mi několikrát během filmu stalo, že jsem si vzpomněl na film Pretty Woman a určité podobnosti zde opravdu byly. Především představitelka hlavní role Jami Gertz měla v první polovině filmu stejný účes jako Julia Roberts a celkově jí byla podobná (samozřejmě ne vzhledově, ale spíše garderobiérsky). Takže nějaká ta podobnost s Pretty Woman tu možná i byla. Ale nerad srovnávám, takže budu hodnotit film tak, jak jsem ho viděl já. Jak už jsem naznačil, tenhle film je dobré brát jako film pro odpočinek a relax. Dějově je film docela dobrý, rozhodně natolik dobrý, aby se divák po dobu oné půldruhé hodiny nenudil. Samozřejmě, že tohle už tu bylo mnohokrát. Bohatý hezoun a chudá dívka, která touží po nějakém svém "princi", to je námět, který není ničím originální. Ale já jsem na tomto filmu žádné vyložené vady nenašel, prostě pohodová romantika, který není nikterak špatná, k tomu se sympatickými herci, kteří ten film dokážou utáhnout. Takže mi z toho vychází průměrné tři hvězdičky. ()

castor

Několikrát to připomene Pretty Woman, kouzlo nesmrtelné pohádky o šlapce Vivian ale Dívky z Jersey nechaly za rohem. Přesto je romantická komedie sympatickým žánrovým příspěvkem, i když si dramatická linka dělá občas co chce. Bavil mě spíš ten nádech filmů z počátku devadesátých let i půvab hlavní představitelky (pro mě naprosto neznámá Jami Gertz). Příjemně naivní limonáda, která padá do šedi průměru!! ()

Skuby47

Tato pohádka pro dospělé a dospívající o dívce, která se snaží vymanit ze svého málo podnětného prostředí a najít svého prince ve vyšší společnosti není tématem ani zápletkou nikterak originální. Příběh je jednoduchý, herci včetně těch ve vedlejších rolích jsou méně známí, ale sympatičtí. Také závěr je předvídatelný, počínaje návratem hrdinky do svého sice jednoduchého prostředí, ale mezi své, kde je respektována a milována a konče romantickým happy endem. I když doba přitvrdila, romantika a sny v ženské duši zůstávají. Příjemný film v daném žánru. ()

Ronee

Myslím, že tento film, by mohol konkurovať známejšiemu Pretty woman. V každom prípade, v tomto filme je rozohraných ešte oveľa viac vzťahov (kamarátky, bývalá, kolegovia, deti, otec) a oveľa viac hudby. Je to romantický filmík, ktorý vieme, ako skončí, no nie je to len taký nereálny blábol, rozprávka o chudobnom dievčati a bohatom mužovi a veľkej láske. Hoci, áno, je to tam, no to je len škrupina, tvári sa to ako sračka, ale ja som si tam našla aj niečo viac-napr. zobrazenie typického amerického života, panorámy mesta - čo bolo pre mňa zaujímavé sledovať (keďže sa momentálne zaujímam aj o americkú literatúru). Bavila som sa hlavne na tom, ako to bolo všetko do detailov zachytené, reálny život, aj komparz dokonca, napríklad v pozadí sa v jednej scéne mihli dve ženy, na ktorých bolo vidno, že ohovárajú a podobne. Plus niektoré hlášky, ktoré postavy vypúšťali, boli trefné. Napr. "my dvaja, sme tiež ako tieto dva obrazy: nemôžeme spolu visieť na jednej stene." ()