Tanec smrti

• USA Angel's Dance (viac)
všetky plagáty

Tony bude mafián, teprve až složí zkoušku, která mu ukládá zabít náhodně vybraného člověka. Smůla ovšem je, že los padl právě na bláznivou Angel. Bodyguard Tony Gredo zachrání život synovce velkého chicagského mafiána Vinnieho Lobutta tím, že se vrhne do střely, která je určená právě jemu. Strýc Lobutto si tohoto skutku velice váží, a proto je Tonymu za odměnu nabídnuto pracovat přímo pro něj. Jeho první práce je odstranit bývalého účetního ještě před tím, než stačí svědčit u soudu proti Lobuttově rodině. Na takovou akci se musí ale řádně připravit, takže je poslán do Los Angeles na speciální kurz zabíjení... (HBO Europe)

Lacike

Akčno-komediálny thriller o zvláštnom trojuholníku. Mentor zabiják - žiak zabiják - náhodná obeť slúžiaca ako výcvikový terč. Originálny námet ťahajú hlavne dve skvelé postavy. Jim Belushi ako filozofujúci mentor vtipne citujúci Nietzscheho a ďalších mysliteľov. Sexica Sheryl Lee ako osoba s psychickými problémami, ktorej sa zrazu zmení svet a v momente, keď zistí, že po nej niekto ide, tak sa paradoxne definitívne nezloží, ale rýchlo sa vzchopí a dá zabijáckej dvojici poriadne zabrať. Jej vývoj je veľmi zaujímavý a pôsobivý. Celý čas ma ale sral Kyle Chandler ako žiak, ktorý je zo začiatku namyslený frajer a postupne sa z neho vykľuje otravná útlocitná citlivka. Vďaka tomuto filmu som Chandlera dlhé roky vôbec nemusel a vyústenie jeho postavy po dojímavom prejave som si vychutnal. Akcie tu veľa nie je. Pár menších prestreliek, ale sú v pohode. Celkovo to je taký netradičný nadpriemerný film na ktorom som si najviac vychutnával spoločné dialógové výmeny medzi Belushim a Sheryl Lee. Škoda, že nemali viac spoločných scén. Dvojka, ktorá by sa venovala ich postavám by stála za to. 6/10. ()

italka63

Výborný Belushi, jako vždy ukecaný a tragikomická mafiánská zápletka. Jen ten přerod Angel mi neseděl, jak se jí najednou změnila chůze. Takže jinak slušné béčko, kde to odsýpe. ()

Frank2

Velmi povedený a ne moc známí film. Vtáhne do děje a nepustí do samotného konce který stojí za to. Příjemné překvapení. Všem 3 hlavním hercům jejich role sedla. Velmi sem si užil první scénu s Jimem Belushim, ta byla opravdu světová. ()

Rathe

Rozhodně stojí za to, tento kousek vidět, protože chemie mezi trojicí hlavních postav je místy perfektní (hlavně ve finále). Asi nejvíce mě tam štvalo klišé, bez kterého by se to asi neobešlo. Chvíli jsem si připadal, že Sheryl Lee nahradila Jennifer Lopez s filmem Dost. Ale k Sheryl ta role seděla mnohem lépe. ()