His Lordship Regrets

všetky plagáty

Lord Cavender (Claude Hulbert) je šlechtic z velmi starobylého rodu, akorát že je současně zadlužený až po uši. Líbí se mu jeho sekretářka Mary (Winifred Shotter), ale ta má taky hluboko do kapsy. Když jeho komorník Dawkins (Aubrey Mallalieu) zjistí, že se ve společnosti seznámil s milionářskou dcerkou Mabel Van Morgan (Gina Malo) začne konat. Ukecá věřitele, aby počkali a dokonce ještě něco do kasičky na reprezentaci přihodili, Mabel vykreslí jeho Lordstvo v nejlepším světle a stejně tak ukáže Mabel jako dokonalost samu. Cavender není nijak nadšen, ale volky nevolky se začne kolem bohaté dědičky točit. Jenže pak se ukáže, že je vše jinak, dědička je falešná a sekretářka zdědí majetek. Ovšem všichni mají svou hrdost, takže obrátit se na pětníku není vůbec snadné, i když jeho lordstvo v souladu s titulkem opravdu lituje. Jak se vztahy rozmotají? (Peabody)

Peabody

uspornost je na tom vidět. On je to takzvaný film na kvóty, podobně jako u nás v UK v jednu dobu byl nákup hollywoodských filmů podmíněn natočením britského filmu (u nás to byly tzv pasíršajny, jestli se pamatuji na dějiny filmu).  Zápletka je obvyklá, některé motivy známe i z našich titulů, věřitel, který ještě dlužníkovi půjčí, aby se mohl bohatě oženit, je v Bílé vráně a i některé další by se našly. ()