Jedná se o dva bonusové díly k seriálu Ao haru ride. První z nich má název „Unwritten“ a zanese nás tři roky do minulosti, kde Futaba a Kou chodí na nižší střední školu, a postupně nás seznamuje se začátkem jejich mladé lásky, ze které jsme v seriálu mohli vidět pouze útržky. Epizodu někdy můžeme vidět také pod označením prolog nebo Kapitola 0.
Druhá bonusová epizoda přímo navazuje na události seriálu a bývá tedy označena jako 13. díl. Futaba, Kou, Yuri, Shuko a Aya se společně vydávají na letní festival. Během festivalu se Yuri snaží upoutat Kouovu pozornost a Futaba se mezi tím musí vypořádat s chlapcem, kterého dřív povalila v knihovně na zem a který si s ní chce na festivalu promluvit. (cesmine)

cesmine

Četla jsem mangu a je mi trochu líto, že už seriál dál nepokračuje. Za mě by určitě bylo na co se koukat ve druhé sérii, ale pokud to mělo zůstat jen u těchto dvou bonusových dílů, byly asi docela zbytečné. Ve druhé OVA epizodě už nestihli všechno vysvětlit - zjevně si to nechali otevřené pro případně pokračování, ale jelikož původních 12 dílů to uzavřelo docela hezky, tak tento počin konec zbytečně zase otevřel. Přesto se mi ale na oba díly koukalo vlastně dobře. Jenom asi nebyly úplně nutné ... ()

GTS_PUNK

Dvojica bonusových epizód anime Ao Haru Ride. Prvá je prakticky iba zobrazením minulosti, ktorá sa objavuje v rámci viacerých epizód už v pôvodnom seriáli. Tým pádom neprináša nič nové a je iba "recykláciou" už videného zrodu "vzťahu" medzi Futabou Yoshiokou a Kou Mabuchim, vtedy ešte Tanakom. Druhá epizóda zachytáva hlavných protagonistov anime na letnom festivale, pričom pokračuje "súperenie" o srdce Koua medzi Futabou a Yuuri Makitou. Druhá epizóda je kvalitatívne neporovnateľne lepšia, ale napriek tomu nedosahuje príbehových kvalít pôvodného seriálu. Ao Haru Ride OAD je preto už iba nanajvýš priemerným uzatvorením celého anime. Končí sa síce spôsobom, na ktorý by mohlo nadväzovať pokračovanie, ale to už pravdepodobne nikdy nevznikne. ()