Výskumný vedec experimentuje s ľudskou DNA a snaží sa vytvoriť dokonalého človeka. Pokročil tak ďaleko, že dokáže vziať ľudský plod a urýchliť jeho vývoj na dospelého človeka počas niekoľkých dní. Vedcov najnovší výtvor je krásna žena, no vedľajšie účinky ju premenia na vyšinutého vraha. (matriosa)

Campbell

Zvláštní film který jsem musel zkouknout znova(tedy po druhé) ne že bych u něj usnul, ale normálně po zkouknutí jsem nevěděl o čem tenhle film byl, no takže řeknu to takhle špatnej určitě není, ale není to nic co bych chtěl vidět znova. Film i když ne hloupej je strašně zbytečně roztahanej a někomu se určitě stane že ho prostě vypne, což je ale škoda. Protože ten film prostě špantje není, co musím vychválit jsou dva herci a to Hudson a Ladd, hrají dos dobře a Ladd navíc vypadá pěkně. Celkem dobrý film který je ale zbytečně roztahaný. ()

corpsy

Záverečný výkrik hlavného predstaviteľa, sa možno bude podobať reakcii diváka po dopozeraní tohto žánrovo vyblednutého snímku. Ak sa chcete nudiť, dá sa to aj lepšie. ()

MickeyStuma

„Film, na který se chystáte, není jen sci-fi. Je založen na lékařské technologii, která v současné době existuje pro růst plodu mimo dělohu. Mohlo by to být možné zítra… nebo dnes.“ Taková jsou úvodní slova příběhu, ve kterém se další vědec rozhodne hrát si na Boha, což samozřejmě bude mít dalekosáhlé smrtící následky. A tak už na začátku je jasné, kam dějová linka pomaloučku směřuje, Vlivem toho už jen divák sleduje průběh děje bez patřičného hádání co, kdy a kde. Dějová šablona je tedy ničím nepřekvapující a tvůrci jakoby si toho byli vědomi. Nijak se nesnažili o přílišnou dramatizaci, šokující scény či vyloženě hororové momenty. Všemu nechali volný průběh a dané okolnosti jen tak jednoduše ze všeho vyplynout. Samozřejmě nechybí několik poněkud kýčovitých momentů a celkově je vůbec kvalita filmu poměrně nízká. Ale co se týče příběhu, je o co stát. Tabu je pro film obřadem, který má vystihnout pointu. Tento snímek se později stal inspirací pro další podobné náměty, z nichž je u nás nejznámější „Mutant“ (1995). Zmínit lze také třeba „Splice“ (2009). I když pozor. Skutečným předobrazem je německý snímek „Alraune“ (1928) a další pozdější filmové verze tohoto prvotního snímku. ()