Odvážný hřebec Archer

(TV film)

600 mil dlouhá cesta na prestižní závod Melbourne Cup nebude lehká! Píše se rok 1862 a Dave Powers, začínající trenér koní, chce se svým hřebcem Archerem absolvovat pověstný dostih Melbourne Cup. Jenže město, kde se závod koná, je vzdálené 600 mil. Nezbývá, než se vydat napříč celou Austrálií. Je jisté, že oba odvážlivce čeká na dlouhé cestě bezpočet dobrodružství a že to rozhodně nebude procházka růžovým sadem. Dava ale na jeho pouti provází tajemná duševní síla...
Příběh na motivy skutečné události o neuvěřitelné vůli a odhodlání s tehdy začínající Nicole Kidman v jedné z hlavních rolí. (oficiálny text distribútora)

vesper001

Mělo by se to jmenovat Odvážný podruh. Hřebec je bohužel spíš do počtu, aby měli loupežníci co loupit, podruh co zachraňovat, padouši co závidět a divák na co dívat. Aspoň chvíli. ()

Orlau32

Příběh na základě skutečné události. Archer vyhrál 2x závod v Melbourne, ale pak jej v dalším roce diskvalifikovali pro technické nesrovnalosti !!! (Asi byl příliš silnou konkurenci pro ostatní koně !) ()

tahit

Dobrodružné příběhy se zvířaty v romantickém balení se u mne těší velké oblibě. Obzvláště když jde o příjemně plynoucí podívanou v nádherné kulise čarokrásné divočiny protinožců. Pravda, trochu naivní děj, ale nutno podotknout, že romance koňské hvězdy byla pro mne jako balzám na duši podobajíc se poetickým okamžikům posezení u večerních ohňů. Prostě ten film byl dobrý. ()

• Film byl natočen na motivy skutečné události. (M.B)