Malá transportní firma specializující se na převoz peněz se dostává do krize. Tři přepadení jejich vozů přinesly řadu mrtvých, ale žádného zatčeného. Do firmy nastupuje nový muž, který pro svou brutalitu musel odejít od policie. Bude poslední spásou pro transporty peněz? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

D.Moore

V sedmdesátých letech by v takovém filmu hrál Charles Bronson nebo Lino Ventura. Je to vcelku poctivá kriminálka, která má podle mě ovšem větší potenciál, a proto jsem zvědavý, co s jejím příběhem udělali Guy Ritchie a Jason Statham. Místy přitažené za vlasy, ale Albert Dupontel je výborný herec a čekání na finále se vyplatí. ()

Jara.Cimrman.jr

"Je to jednoduchý. Naloží se, projedeš se, vyloží se." Ano, ochrana transportu peněz je jednoduchá. Tedy pokud někdo nenabourá do obrněnýho auta, nenapíchne ho na kabel vysokýho napětí a neotevře si ho pancéřovkou. Já mám velkou radost z toho, že tuto náročnou práci vykonávají pouze ti nejlepší z nejlepších, který by nikdy ani nenapadlo vzít si něco z těch milionů, který chrání. Přiznám se, že mě převozy peněz moc nebaví, protože nevidím žádnej smysl dělat ze sebe cíl útoku. Takže kdyby z toho námětu nepovstal skvěle Rozhněvanej muž, tak bych se na Krvavý prachy asi nepodíval a zas tak o moc bych nepřišel. ()

choze

Ucházející francouzský krimi thriller z prostředí firmy převážející v obrněných dodávkách peníze. Nečekejte akci, té je minimum, a ani stylovou kriminálku - film je civilní a divák si připadá jako by byl sám v té firmě na brigádě. Má to ale atmosféru ticha před bouří a do půlky i tajemství obestírající důvod hlavního hrdiny pro nástup do firmy. Patří k neznámým lupičům, co vyloupili už několik dodávek, nebo je to polda, který má odhalit jejich spojku ve firmě? A i poté, co se to dozvíme, jsme zvědaví, jak se celá situace vyvrbí. Finále nepřekvapí nějakým nečekaným odhalením, zato až hororovou temností a krvavostí. ()

petero

Veľmi podarená francúzska kriminálka. Hlavný hrdina nastupuje ako nový člen do firmy zabezpečujúcej prevoz peňazí v transportéroch, čakajúc nejaké vzrušenie ktoré by mu mala daná práca poskytnúť. No všetko nasvedčuje tomu že nič také sa nebude konať, až do nastávajúcich Vianoc. Príbeh plynie pozvoľna nikam sa neponáhľa, sledujeme ich každodenný život (sem tam glg, sem tam šluk, sem tam tiket cestou). Nováčik (upozorňujem že nie je to žiadny akčný frajer) okrem toho že trpí nejakou chorobou (nie je presne objasnené čím) má však niečo v pláne. Tento plán však dostane vážne trhliny pretože vianoce sú predo dvermi ... ()

Goldbeater

Neprávem podhodnocený krimi-film z prostředí pracovníků bezpečností služby, do jejíhož jádra se připojí nový zaměstnanec, který může a nemusí mít něco za lubem. Albert Dupontel svůj „poker face“ celou dobu zvládá na výbornou. Snímek si poměrně dává na čas s vyložením karet na stůl a zaměřuje se zejména na ukázání bizarního světa ďelňasů v nebezpečné profesi, z nichž řada je zralá na návštěvu psychiatra. Jakmile však děj dosáhne finálního zlomu, je z toho velmi nápaditá a nelítostná akční shitstorm, na kterou se vyplatí si počkat. ()

Campbell

Teda čekal jsem nějakou béčkovou akci, kde se bude aspoň dost střílet. Ale dostal se mi béčkový film bez střílení. Ale zase s hodně blbýma a nudnýma kecama. ()

Yardak

Snímek je velice průměrné krimi-drama. Námět sice není špatný, ale celkové pojetí scénáře i režie je opravdu nezáživné. Trochu to alespoň zachraňuje finále filmu. Hlavní herec mi zrovna moc nesedl, neboť na takovouto roli nemá charisma. Doporučuji se raději podívat na remake! Guy Ritchie s tímto námětem udělal opravdu divy! ()

honajz

Na rozdíl od Guyova remaku mě tohle bavilo daleko víc. Postupně rozvíjený thriller, uvěřitelné postavy, a hlavní hrdina není žádný akční nezranitelný hrdina, ale ze začátku vlastně takový srábek. Líbilo se mi, že jeho podivné chování se vysvětlí až v půlce filmu, má to daleko větší účinek. Dokonce i prostředí je vykreslené skvěle. A zaujalo mě, jak se příběh vlastně nakonec vrátí na to jedno určité místo - jako by šlo o pomstu z hrobu. Závěrečná akce není tak opuletní jako u Ritchieho, ale zato zanechá daleko větší dojem. A jsem rád, že tady se někdo zachrání. Ale přece jen se to nevyhnulo pár hluchým místům, některé scény mi přišly zbytečné, a zase takový dojem to na mě celkově neudělalo, abych si to časem třeba rád pustil znovu. ()

anderson

Tento film v DVD MAGu č.10/2005 úplne odpísali. Priznávam, že sa recenzentovi ani nečudujem, ale predsa len by mohol občas prihodiť aj trošku objektivity. :-) Každopádne LE CONVOYEUR aj napriek tradične zavádzajúcemu českému názvu je podľa mňa výborný - žánrovo ťažko zaraditeľný - film. Ak by som mal menovať film z poslednej doby, ktorý svojím námetom LE CONVOYEUR - aspoň mne - pripomína, je to jednoznačne KILL BILL. Nie nebojte sa, režisér Nicolas Boukhrief nie je druhý Tarantino a v KRVAVÝCH PRACHOCH nenájdete ani len náznak Tarantinovskej poetiky. Mnou vyslovená paralela spočíva v originálnom uchopení a rozvití motívu pomsty v príbehu. Až do 40 minúty možete byť napochybách VO CO GO, potom však - aspoň tí vnímavejší - dostanú originálnu štúdiu človeka, ktorý všetko stratil a snaží sa namiesto samovraždy, so svojím osudom vyrovnať. Námietky by mohli byť voči podivnému záveru či "predátorovským" titulkom, ja som ale spokojný. Ak môj výlev prečíta aj niekto z programového oddelenia ČT/STV, odporúčam mu tento film do kinoklubu ČT 2/STV 2 . :-) Technická poznámka: Výborný film dostal od Hollywood Classic Entertainment do vienka aj skvelé DVD. Vrátane DTS. (12.1.2006) ()

SOLOM.

Film jako celek nic extra – znám mnohem lepší francouzské krimi thrillery, ale ten závěr – ten se jim docela povedl. Pěkně krvavé, mělo to slušnou atmosféru – no já se bavil a zachránilo to průměrné ohodnocení. Do té doby se totiž nic moc zajímavého nedělo, pokud nebudu počítat záchvaty hlavního hrdiny, párty na stanici a vzpomínkovou pasáž se synem a úvodním přepadením. Tvůrci vsadili hlavně na hromadu dialogů a vedlejších postav, ale to upoutalo pozornost jen na chvíli a potom už to začalo nudit. Albert Dupontel ale předvedl velmi slušný výkon a byl jasným tahounem celého filmu a kdo nemá rád happyendy – toho finální krvavá lázeň jistě potěší stejně jako mou maličkost. ()

Mordenroth

70%. Na jednej strane tu máme zaujímavo natočený a originálny príbeh, no na strane druhej pôsobí film miestami celkom nudným dojmom. Zvláštne. ()

Lacike

Je to solidna drama s troskou akcie na konci odohravajuca sa v prostredi firmy zaoberajucou sa prevozom penazi. Tempo je pomalsie a kto caka väcsie akcne orgie, tak bude sklamany. O tie tu prilis nejde. Cely cas sledujeme trochu divneho hlavneho hrdinu u ktoreho netusime ake ma zamery. Ja som sa obaval, ze sa z neho vyvinie magor, ktory to vsetko na konci bezdôvodne postriela. Nastastie opak je pravdou a v polovici sa dozvieme jeho tragicky dôvod preco sa zamestnal v tej firme a co tam hlada. Skoda, ze nam to tvorcovia neprezradili hned na zaciatku, pretoze tym padom nemusela byt prva polovica taka rozvlacna. Keby scenaristi viac prepracovali detektivnu liniu u hlavneho hrdinu, tak by to bolo ovela napinavejsie. Ale stale sa jedná o nadpriemernu dramu so slusnym hereckym obsadenim. 7/10. ()

vegetol.mp

Co všichni blázní? Já nečekal nic a byl příjemně překvapenej. Odtažitě natočený thriller s odtažitým hrdinou, který mi něčím připomínal Soderberghovo Skryté zlo. Pomalý, ale rozhodně ne nudný snímek, jehož tempo se postupně zrychluje, až k závěrečnému solidnímu masakru. ()

Dubro

Hoci režisér a spoluautor scenára Nicolas Boukhrief sa s tým trošku premaznal, má tam ešte dosť múch, aby to šlapalo ako má. Vzťahy vo firme nefungujú, Dupontel je až príliš „iný“ a pointu pozornému divákovi vykecne v polovici filmu. Päsťou tomu dal aj český názov. 6minút 79 sekúnd z desiatich ()

Martin741

Nepravom podhodnoteny film o praci francuzskej policie, ktora riesi zlociny vsetkeho druhu, od najmensich po najvacsie. mam rad  filmy na temu prerastanie policie s bielymi goliermi a mafiou, tuna vsak o to nejde. jean Djardin nic moc, vsimol som si Julien Boisseliera /Azzuro 2000/  :  70 % ()

mortak

Nápad je to nosný a nedivím se, že po něm Ritchie sáhl. Originál ho bohužel nedokázal prodat a řídký děj vyplňuje zbytečnými dějovými podlinkami, které nikam nevedou, a panoptikem postav, které pro děj nejsou důležité. Paradoxně čím víc chce být film realistický, jako ze života, tím víc se stává přitaženým za vlasy a nelogickým. ()

Radiq

Kdybych neviděl verzi od Guye Ritchieho, vůbec bych se k tomuhle filmu nedostal. Pak mi ale nezbývá, než srovnávat. Jde vidět, že Guy Ritchie to celé pojal mnohem víc gangstersky, americky a drsněji. Tady je hlavní hrdina vlastně opravdu klaďas a co se týká zlodějské bandy, nic se o nich nedozvíme. Děj prostě není tak propracovaný a dostáváme tak typický malý francouzský film, kde je akce pomálu a vybavení/zbraně/vozy jsou strašně zastaralé. Tedy když pominu ten flash granát, kterej je divně digitální. Rozhněvaný muž vyhrává na plné čáře ve všech ohledech. Inspiraci vidím jen v tom přepadení depa, jinak je to úplně jinej film, včetně... všeho ostatního. Je ale vidět, že Nicolas Boukhrief to myslel dobře. Dobře tak na průměrné dvě hvězdy. ()

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (viac)