George Banks má už bílé vlasy, ale pořád se ještě cítí mladý. Zdá se mu, že má život před sebou: dvanáctiletý syn Matt se doma ukazuje jenom na jídlo a starší dcera Annie se čerstvě vdala. Už to byla pro milujícího otce velká rána. To však byl jenom začátek: jednoho dne Annie překvapí rodinu zprávou, že čeká dítě. George se nedokáže smířit s tím, že bude dědečkem, ale ani pokusy s barvou na vlasy a s prodejem starého rodinného domu na skutečnosti nic nezmění. Starostem však ještě není zdaleka konec: obyčejně tak spolehlivá manželka Nina přichystá muži další nečekané překvapení. Vyplašený George se musí začít připravovat na příchod hned dvou miminek. Devět měsíců uplyne jako voda, celá rodina se chystá na šťastnou událost, jen George pořád ještě neví, jestli se má víc těšit, nebo bát... (oficiálny text distribútora)

B!shop

O hodne slabsi nez prvni dil. Hlavne to uz neni zdaleka tak vtipne, ale spis se to snazi byt dojemne, coz mi moc nesedlo. Martin se sice opet sem tam zatvari znicene, ale hned ho to zase prejde. Co se tyce deje, tak je to sice nastavovana kase, ale neni to aspon tak ocividne. Porad se u toho da celkem dobre zabavit, ale neni to takova zabava jako prvni dil. ()

Mr.Lojza

První díl už nasadil docela solidní laťku a i přesto díl druhý je podle mého zajímavější a zábavnější. Stále rodina Banksů bydlí v krásném bílém „panství“ a užívá se rodinné trable. Problém, který řeší v tomto pokračování, je originálnější, a ukáže divákům ještě výraznější rodinné semknutí. A navíc jejich dům bych hrozně moc chtěl! :) ()

KcarlosK

Stejně jako jednička je i pokračování solidní komedie na neděli. Díky capartům o něco více uslzené, ale stejně vtipné. Neznám originál a tak nesrovnávám. Což je podle mě stejně nesmysl. Každý film je jiný a jde o dobu, v které se natočí. A jak originál tak remake můžou být perfektní. Viz Jacksonův King Kong a originál z roku 1933. ()

Shit

Pokračování založený na stejným principu jako jeho předchůdce, což sice stále ze začátku dokáže pobavit, ale s přibývajícím časem to už neni ono, aspoň že zápletka je pozměněná, ovšem stále film stojí a padá s výkonem Martina, který tady už neni bezchybný jako v první díle, ale komediální talent tady určitě neztratil ()

lakikaki

Narozdiel od mnohých, ktorí tento film, spolu s prvým dielom kritizujú, že oproti pôvodnému filmu z roku 1950 je o ničom, ja ho, resp. ich (oba diely) mám veľmi rád (dlho som ani netušil, že tieto filmy sú remakeom, ale absolútne mi to nevadí). Steve Martin je vo svojej role úžasný, tiež ma pobavili Martin Short a Eugene Levy a výnimočne dobre zvládnutý slovenský (!) dabing. Neviem ako iní, ale tento film mám fakt rád, videl som ho minimálne 5x a aj tak ma vždy pobaví. ()

• Kdyby Diane Keaton odmítla zopakovat svou roli Niny, bylo by ve scénáři napsáno, že se rozvedla s Georgem (Steve Martin) kvůli jeho neustálým stížnostem, že musí platit za svatbu z prvního dílu a George by se znovu oženil a měl dítě s druhou ženou. (veronikajel)
  • Deska na hru Scrabble obsahuje spoustu slov, která se vztahují k těhotenství a porodu. Jeden z hráčů také složil lékařský termín epiziotomie. (HappySmile)