Honzík musí trávit prázdniny u dědečka, protože jeho rozvedená maminka má plno práce. Ta ovšem nechce, aby její otec - bývalý vojenský pilot, svému vnukovi cokoli vyprávěl o letadlech. Letadla nemá ráda, protože si ze svého dětství pamatuje převážně jen to, jak byl otec neustále na letišti a když jí zemřela maminka, musela se sama starat o všechno. Film vypráví o lásce k létání. Lásce, která v míře vrchovaté přináší radost i bolest. Je to příběh o hledání ztracených vztahů. O budování nové důvěry mezi blízkými lidmi. O trvalosti některých hodnot, které leckdy marnotratně pomíjíme ne ze zlé vůle, ale protože je považujeme za samozřejmé. Celý film je protkán unikátními reálnými záběry stíhacích letounů MIG21, jaké dosud nebyly a pravděpodobně již nikdy nebudou natočeny. V dalších letových scénách se objevuje řada krásných strojů - od historického kluzáku až po L159 ALCA. (oficiálny text distribútora)

Fondak

Pomíjím děj filmu a chtě nechtě musím dát 5 hvězdiček!!! Podle imatrikulačních čísel znám většinu MiGů-21 z tohoto filmu osobně, z doby, kdy jsem jako záklaďák sloužil u opravárenské základny VÚ 6522 v Českých Budějovicích. Mrzí mě, že nedlouho po natočení tohoto filmu se na těchhle mašinách objevily červené nápisy Spasibo! (děkujem). Ty signalizovali konec těchhle nádherných mašin v našem letectvu. O nějakou dobu později jich většina skončila rozřezaných na vrakovišti. Tím skončila i legenda zvaná MiG-21. A proto bych chtěl poděkovat všem, co se na tomhle filmu podíleli, že pro nás letecké nadšence vytvořili aspoň takovouhle vzpomínku. ()

Pitryx odpad!

Nějaký fanatik do létání napíše takovou blbinu, ale zakryje to rádoby příběhem o dědečkovi a vnukovi. Herci přímo hrozní, dějové příšerné. Retrospektivy tomu nepomohly. Oba fracky bych fackoval krompáčem do hlavy. Jak malou babici, tak malého synka. Jeho matku i třikrát denně. Celé to nezachránila ani moje oblíbená Miroslava. Blbina na kvadrát. ()

Kajislav89

Tři hvězdy za pěkné letecké scény. Jako fanda českého potažmo československého letectví jsem rád, že tenhle film vznikl ještě před tím než MiGy-21 dosloužily. Stále mě však láká utopická představa, že někdo schopný sežene balík peněz a natočí pořádný film z prostředí našeho vojenského letectva, který se nezvrhne v milostný příběh jen proto, že to tak "diváci chtějí". S výjimkou Nebeských jezdců a částečně i Tmavomodrého světa totiž takový kvalitní snímek citelně chybí. Oba pokusy o "proudové" filmy (Pod nohama nebe a Vysoká modrá zeď) mě až pár pěkných letových záběrů těžce zklamaly zpracováním. Ale abych se vrátil ke komentovanému filmu: plný počet hvězd se z mé strany nekoná díky nepříliš dobrému příběhu a některým hereckým výkonům. ()

IvonaK

Dědeček zapomněl dodat že ti dva kamarádi zemřeli při letecké havárii. Ani se nedivím že chlapečkovi maminka zakázala letadla. Protože to s ním myslela dobře neboť povolání pilota není vždy bezproblémové. ()

sator

Překvapivě mě bavili i létací scény... Je to takový polo instruktážní letecký a rodinný snímek... scénář: Igor Krupka ()

• Ve filmu se objevily letouny a větroně Mig-21, L 39 Albatros, L 159 Alca, C-105, VT 116 Orlík, DFS SG 38 Schulgleiter. (sator)
  • Točilo se na leteckých základnách v Čáslavi a Pardubicích, dále v Rané u Loun. Všechny role pilotů a pozemního personálu „zahráli“ skuteční vojáci a letci. (sator)