V pravé dopoledne

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Western / Komédia
Československo, 1964, 5 min

Raný film Zdeňka Smetany V pravé dopoledne je povedenou parodií na westerny a westernová klišé. Nechybí v něm ani oblíbený motiv přepadeného dostavníku a šerifa, který se rozhodne vzít situaci do svých rukou. Předností snímku je určitě i akční hudební doprovod (autorem zde výjimečně Karel Duba) využívající typické žánrové zvuky a nástroje. (Anifilm)

gudaulin

Krátkometrážní animovaná groteska o tom, jak prohnaný šerif lstivě vyřeší bující zločinnost ve svém rajónu tím, že vytvoří návnadu, kdy na dostavník s kořistí postupně útočí jednotlivé bandy z okolí, aby se navzájem nešetrným způsobem vyrušily. Vtipně to paroduje typická klišé westernové filmové produkce. Celkový dojem: 60 % ()

vypravěč

Přespříliš dopolední westernová anekdota s předvídatelnou pointou, nenápaditě animovaná, mě zaujala jen svou prostotou – či prostomyslností… ()

topi

Tohleto mě vůbec nebavilo. Animaci pana Smetany moc rád nemám a ani tento snímek není vyjímkou. Navíc je to docela pětiminutová nuda. ()

Kmotr76

Nezajímavá animace mnou neoblíbeného Zdeňka Smetany, kterého mám spojeného s mnou neoblíbeným Rákosníčkem a duem Křemílek-Vochomůrka. Tohle je aspoň krátké a nemluví to Bohdalka. A není to na pokračování, takže se nemůže stát, že na vás každý večer po více než měsíc vybafne, kdyby se ji přeci jenom zachtělo, babě... Atmosféra divokého západu není nic moc kvůli nevýrazné hudbě a pražádnému vykreslení krajiny. Konec mě překvapil, jelikož jsem na šerifa ze začátku zapomněl, což nevím, jestli je plus nebo spíš mínus snímku. ()