Zámořské výpravy byly odedávna opředeny nejrůznějšími bájemi. Jedna z nich se dostala i do naší pohádky. Na Zlatý ostrov v ní míří loď a její kapitán s posádkou je přesvědčen, že tu najdou vytoužený poklad. A skutečně. Tolik zlata, které tu objevili, nebylo ani možné nalodit. Ale sekání s černým korábem a jeho kormidelníkem se mohlo stát pro kapitána osudným. Naštěstí měl ale kapitán po svém boku milující a odvážnou ženu, která vydala za všechny poklady světa. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Námořních pohádek z pochopitelných důvodů moc nemáme, ale sem tam se nějaká najde. Vždycky pak kulisy působí trochu směšně, hlavně způsob zobrazení moře, vln, lodí apod. Hlavně Martin Stropnický jako námořník buď přehrává anebo hovoří hlasitě a snaží se navodit námořnický dialekt pro dospělého úsměvně. Je též zajímavé, jak nakonec snadno námořníci Zlatý ostrov našli, když se tvrdilo, že je těžké ho najít a kapitán Černého korábu jej k němu rozhodně nedovedl. Říká se: není všechno zlato, co se třpytí a jak už to tak v pohádkách bývá, zase to musí vyřešit chytrá ženská, protože chlapi jsou prostě ňoumové. Ještě, že si děti mohou dovolit být tak naivní a žít v tom, že zlato člověka šťastným neudělá! ()

topi

Pohádka s minimalistickou výpravou i hudbou, avšak s kouzelnou atmosférou. Josef Kemr jako majitel Černého korábu působí tajemným mystickým vzezřením. Jiří Lábus se na plátně sice neobjeví, ale promlouvá zobákem papouška :). ()