Byla jednou koťata

Animovaný / Rodinný
Československo, 1977 (Alternatívna 13x9 min)

Epizody
9. Kočičí postrašení
10. Kočičí pranice
11. Kočičí trefa
12. Kočičí pověry
13. Kočičí mlsání (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Nadprůměrný komediálně laděný večerníček, byť bez přesahu pro dospělého diváka. Výrazně mu přidává hlas Josefa Dvořáka a příjemné jsou i písničky, které jednotlivé epizody rámují. Přijatelnou formou výchovný seriál, který patří ke zlatému fondu naší večerníčkové tvorby. Jednoduchá kresba a příjemně ironické scénáře Ljuby Štíplové dělají z večerníčku ideální pořad pro děti ve věku 3-7 let. Celkový dojem: 70 %. ()

ostravak30

Večerníčková pohádka pro ty nejmenší, která má tu výhodu, že je ještě pěkně ručně animovaná. K tomu nám vypráví skvělý Josef Dvořák, který to opravdu umí. Jednotlivé díly jsou poučné. A co víc děti poučí než po psovi nejoblíbenější domácí zvíře? A nakonec snadno zapamatovatelné, rýmované písničky, to přidá každé pohádce na oblíbenosti. Je to prostě milý seriál, takové už se dneska nedělají. ()

triatlet

"Kdo a kdo a kdo to je?/ Kdo to kolem brousí?/ Kdo si nedá pokoje?/ Všude strká fousy?"/ "Či a či a či-či-či/ jsou to kluci kočičí/ Či a či a či-či-či/ jsou to kluci kočičí!". Kočičí lotroviny v podání Macourka, Canfourka a Kočičáka. Scénář: Ljuba Štíplová, hudba: Jaroslav Celba, výtvarník: Josef Váňa ()

Matematicka

Myslím, že za mě vcelku vše podstatné řekl gudaulin, takže to nebudu opakovat. Jen dodám, že Macourek a Canfourek jsou dva povedení rošťáci, kteří ale neváhají při pohledu zpět svou chybu napravit - to je velice sympatické. Dalším sympatickým prvkem je úžasná znělka i závěrečné písničkové poučení. Písničku se naše dcera naučila ve školce, takže u nás má večerníček i kniha úspěch. Zajímavé komentáře: gudaulin, triatlet, Tuax, AngelAngie. ()

sona123

Já na tom vyrostla! Nejdřív v podobě knížky, potom jako Večerníček, a dnes si to pouští syn na CD před spaním. A pořád je to úžasně vtipný a kouzelný. Ach jo. Asi už stárnu a jsem sentimentální. Ale opravdu, animace Zmatlíkové a vyprávění Nepila (a teď jsem zmatená, protože na CD je to Dvořák, ale Večerníček podle mě vyprávěl Nepil...), to je úžasné spojení, zejména, když ten příběh a dialogy mají víc než jen hlavu a patu a ještě k tomu šmrnc a vtip. Kde jsou ty časy, kdy Večerníčky byly naší (českou) chloubou. Ale snad se to vrací. ()

• Text úvodní písně zní: "Kdo a kdo a kdo to je, co tu kolem brousí, kdo si nedá pokoje, všude strká fousy. Či a či a či či čí, jsou to kluci kočičí, či a či a či či čí, jsou to kluci kočičí." Text písně k dílu "Kočičí čmárání" pak obsahuje: "Jak se říká klukovi, který na zdi kreslí? Pojď se vsadit, že to ví každé mrně z jeslí. Jedna, dva, tři, čtyři, pět, to je přeci kazisvět." (M.B)
  • Na konci každého dílu je stejná melodie, ale vždy jiná slova. (M.B)
  • V roce 1999 vyšla stejnomená kniha u společnosti Albatros. (M.B)