Freya McAllister je docela obyčejná dospívající dívka, neprůbojná a skromná. Aje jedné noci, kdy se koná významná školní událost, se všechno změní. Najednou slyší hlasy. Jen ona. Jsou jich tisíce, útočí na ni ze všech stran, neodbytně a neustále. Freya je diagnostikována jako silná schizofrenička a skončí v psychiatrické léčebně Brookridge Mental. Tam se svým šílenstvím stráví v osamocení následujícíh osm let svého života - dokud ji dr. Michael Welles nepřijde ubezpečit o tom, že není blázen, ale má schopnost telepatie. Hlasy v její hlavě jsou totiž myšlenky mužů, žen a dětí kolem ní. Michael, vynikající odborník ve výzkumu psychologie, ji učí soustředit se a proměnit prokletí v cenný dar. Už ale neřekl, že pracuje pro tajnou službu, nejrozsáhlejší a nejutajovanější organizaci na světě, která ví o každém vážném nebezpečí, jež ohrožuje národní bezpečnost. (oficiálny text distribútora)

igi B.

Námětem docela zajímavá >fiction< o dívce s telepatickými schopnostmi, filmově ovšem trpící prací ne zcela schopných scénáristů, se spoustou nelogičností v ději a místy nepochopitelným a zmateným chováním postav... Nu a co tedy téhle story není shůry dáno, snaží se dohnat >přezrálými< hereckými výkony, rádoby akcí a spoustou klišé, které samozřejmě ukojí masového televizního diváka, v důsledku však nabízí jen průměrný film, zločinně zabíjející tohle neobvyklé téma... ()

anderson

Pecka, ktorú by som si nikdy v živote nepožičal, nebyť tunajších - vzácne pravdivých (teda vzhľadom na môj vkus samozrejme) - komentárov. Aj keď THOUGHTCRIMES nemá v tunajšej (ani IMDb) databáze v zátvorke značku TV, stavím sa, že mal byť potenciálnym pilotom pre možnú tvsériu. Nestalo sa tak a vôbec to nevadí. Film je to totiž svižný, nápaditý a hlavne napínavý. (Naposledy ma podobne príjemne prekvapil filmík s názvom NEMESIS GAME.) V prvej polovici zistíme ako sa hlavná hrdinka popasuje so svojím darom, druhá polovica je skvelou "krimoškou". Skrátka radosť pozerať. Poznámka: Pri pohľade na obal tohto DVD som si myslel, že hlavnú úlohu stvárňuje nemecká herečka HEIKE MAKATSCH. Nie je tomu samozrejme tak. Ide o sympaťáčku menom NAVI RAWATová. (1.3.2006) ()

Renton

Scénář: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer .. Vím o vás všechno, tak začněte s tím, co ještě nevím.. Levná sci-fi-kri-mi se seriálovou vizáží. Na chmurné televizní odpoledne vhodná volba, tedy pokud jste onou nenáročnou cílovou skupinou, zevlující u obrazovky. Možná, být to "pilot" k nějakému seriálu (jak závěrečné otevřené pomrknutí naznačuje), šel bych krapet výše, ale jako samostatný film jsou Zločinné myšlenky opravdu slabé. Spousta nelogických momentů (i přes fantazírující téma), průměrné zpracování, málo zábavné se spoustou tuctových scenáristických úkroků. ()

Le_Chuck

Celkom som bol prekvapený, čakal som seriáloidný odvar, ale dostal sa mi pod oči celkom slušný triller. Film je dosť krátky a začiatok je na mňa až moc hop hop, ani som sa neusadil na stoličke a Freya bola v blázinci. Tam sa začina najzaujímavejšia časť filmu. Vyrovnananie sa s darom a vypustením do reality, medzi hlasy. Občas ma vytáčalo správanie hlavnej hrdinky. Postupne sa rodí prerod na kriminálnu linku a psychologična ubúda v prospech akcie. Audiovizuálnej stránke nieje moc čo vytknúť, hudba naozaj vynikajúca a pri tých "cudzích hlasoch" mi spočiatku behali zimomriavky po chrbte. Formálne zamrzí pár seriálových nepodarených stihov. Suma sumárum, keby sa trochu viac venovali vývoju postáv a ich vzťahom (sestra, doktor), natiahli začiatok a trochu klišoidný koniec, pridať akcie a vystrihnút zábery-nepodarky, mali by sme čisto 5 hviezdičkovú záležitosť, ale keby keby boli by sme v nebi. Darmo špekulovať, film je na svete a s tým omedzeným ropzpočtom sa u mňa vyšplhal na nečakane slušných 70%. ()

JASON_X

72%, to leccos vypovídá. Vox populi, vox... Telepaticky tipuju, že typickým spokojeným divákem Thoughtcrimes je lehce debilizovaný sjížděč komerčního filmového mainstreamu, který nejspíš bude tenhle telenovelický škvár ve své naivitě považovat za kvalitní mysteriózní a psychologizující kriminálku. Což o to, jeho leitmotiv není úplně špatný a nepochybuju, že zručný rejža by na tohle téma dokázal natočit nadprůměrné béčko. To by ovšem musel mít lepšího než podřadného scénáristu a hlavně výrazně lepší herečku pro hlavní roli telepatky Freyi. Při jejích replikách a "telepatických" scénách jsem se zalykal trapností a při jejím mimickém pitvoření se a děsivém přehrávání odvracel štítivě zrak od obrazovky v obavách, aby na mě telepaticky nepřenesla nějaký virus, který ze mě taky udělá mongoloida. Silný "herecký" model pak byla i její ségra. Za bídné pozitivum celé téhle frašky pak považuju fakt, že obě holčiny byly pěkné kočky, ale víc by jim to sedělo v nějakém lobotomizovaném přízemním pornáči, než v rádoby seriózním filmu. Ke konci jsem si říkal, že dám slabou druhou hvězdu za ruskou machnu v zástěře, alias špičkovou agentku KGB Zoju Kokotovič (sic!), ale za ty poslední minuty... Ne, to nelze. Po použití okamžitě do koše a rychle zapomenout (což nebude problém). ()

• Na konci filmu, když Gazal prchá z vězení, zastřelí černošského bachaře střelou do hrudi. V dalším záběru má ale úplně novou a skvěle padnoucí uniformu. (m.xFuck)