Břichomluvectví je zvláštní druh zábavné produkce, rozšířený především v anglicky mluvících zemích. Jde o druh umění, při kterém herec vodí loutku a zároveň za ni mluví, aniž by pohyboval rty. Břichomluvecké loutky obvykle působí velmi živě a vyvolávají dojem, že mají vlastní osobnost. Právě takovou si jednoho dne vybere nesmělý židovský mladík Steven poté, co se rozhodne odejít z nezajímavého zaměstnání. Dřevěný panák mu záhy přiroste k srdci a stane se jeho nerozlučným průvodcem. Právě díky němu dokáže Steven vyjádřit to, na co se dřív neodvážil ani pomyslet. Je také nejvyšší čas: Stevenovi totiž v životě ujel nejeden vlak. Zdá se, že dřevěný společník pomůže svému majiteli nastolit pořádek v nefunkční domácnosti jeho rodičů, a také mu zajistit sympatie jedné krásné ženy... (oficiálny text distribútora)

Kryšpín

Překvapení měsíce. Takové postavy, které zahráli Adrien Brody a Milla Jovovich jsem nečekal. Už jsem byl zvyklej na ledacos, ale tohle mi podlomilo kolena. Skvělá komedie o splnění snu břichomluvectví (to je hlavní důvod, proč jsem na to kouknul, protože mám rád Jeffa Dunhama). Steven využívá loutku jako své druhé já a tím překonává překážky ve svých problémech s holkama - výborný tip na speciální rande. Přestože byl Adrien Brody hlavní postava filmu, tak jsem se vždy těšil na další bláznivé nápady Fanny (Jovovich) jakožto metalové zpěvačky. Ona tomu dávala ten správný říz humoru, zatímco Steven byl spíše ta romantická část. A loutka je někde mezi. ()

Raven0

Vtipná, vulgárnímu humoru se vyhýbající, americká komedie o břichomluvectví? Ehm, ta kombinace je dosti děsivá. Ale ono je to opravdu zábavné. I Milla je moc príma a když zpívá klasické židovské písně v rockovém podání její kapely a to vše na židovské svatbě... Člověku až tečou slzy smíchem. Koktejl dojetí, vtipu a romance perfektně namíchán a protřepán. Tak podávejte na stůl! ()

Mahalik

To je tak, když mě chytí "brodyovský" amok. Toho kluka mám strašně rád (viz. má óda na něj v mé TOP) a Loutka prakticky nic nenabízela. Jasně, maximálně pozitivní náladu, kterou pak můžete přenést na jiného tvora. Adrien ale vytvořil svou roli tak precizně a s úctou, že mám pocit, že ten kluk je chodící "zvedač filmů". Když už křičíte, tak křičíte nahlas. A on? Zařval pořádně a s takovou vehemencí, že mám husí kůži ještě teď. Je to nezávislák, ale jeden z nejlepších a taky nejpravdivějších. Fakt, že Steven je de facto předobrazem mojí duše..no, tak to je potom zase jiná pohádka. ()

pornogrind

Drama(ale určitě né nervy drásající), komedie(ale určitě né taková u které se budete válet smíchy), romanťárna(ale určitě né žádná růžová knihovna). Zkrátka od všeho trochu a přesto to skvěle funguje. Za mě je Dummy takovej milej lidskej film kterej si na nic nehraje. Vše herecky vyzdvihuje a povyšuje jako vždy skvěle hrající Adrien Brody. Zdatně mu sekundují sympatická Vera Farmiga a rebelujicí Milla Jovovich. 4hvězdy. ()

Frankie

Přibližně do poloviny výtečný snímek sledujícíí Stevenovu osobnost a život, který je na povrchu usměvný ale v hloubi smutný a dojemný. Druhá čast ovšem ztrácí, předevsím kvůli zbytečnému odvracení pozornosti od Stevena a jeho "vztahu" s loutkou. Nebýt zavěrečné roztříštěnosti a žánrových stereotypů jednalo by se o poutavý a zapamatování si hodný nezávislý film. ()

• Obchod, ve kterém Steven koupí svou loutku je „Halloween Adventure“ v New York City. (HellFire)
  • Učitel břichomluvectví ve filmu (Alan Semok) navrhl ústřední loutku a rovněž učil tři týdny Adriana Brodyho. (HellFire)