Břichomluvectví je zvláštní druh zábavné produkce, rozšířený především v anglicky mluvících zemích. Jde o druh umění, při kterém herec vodí loutku a zároveň za ni mluví, aniž by pohyboval rty. Břichomluvecké loutky obvykle působí velmi živě a vyvolávají dojem, že mají vlastní osobnost. Právě takovou si jednoho dne vybere nesmělý židovský mladík Steven poté, co se rozhodne odejít z nezajímavého zaměstnání. Dřevěný panák mu záhy přiroste k srdci a stane se jeho nerozlučným průvodcem. Právě díky němu dokáže Steven vyjádřit to, na co se dřív neodvážil ani pomyslet. Je také nejvyšší čas: Stevenovi totiž v životě ujel nejeden vlak. Zdá se, že dřevěný společník pomůže svému majiteli nastolit pořádek v nefunkční domácnosti jeho rodičů, a také mu zajistit sympatie jedné krásné ženy... (oficiálny text distribútora)

hirnlego

Neuvěřitelně pozitivní, milý malý film, u kterého se budete po většinu času přihlouple usmívat od ucha k uchu - roztomile nesmělý Adrien se svou loutkou, jeho pošahaná famílie, dokonale švihlá Milla a její nechuťácká matka, kupa vtipných či lehce absurdních momentů, skvělý konec. Označení "romantická komedie" mě vždy spolehlivě vyděsí, avšak musím uznat, že tahle se opravdu povedla... ()

kleopatra

Bohužel, až téměř ve finále svého běhu se letošní Americké nezávislé léto (2005) sebralo a filmem Loutka dostálo úrovně let minulých. Adrien Brody je úžasný talent, řikám si to film od filmu. Zatímco u Milly si říkám film od filmu opak, tady mě holka dostala, roli praštěné kámošky dávající "cenné" rady jí sedla, nebyla za manekýnu a zkrátka byla výborná, její prezentace na židovské svatbě nebo doporučené cd přesně pro romantickou chvilku, to mě hlasitě rozesmálo. Fakt výborný film. ()

Fabienne

Poté co jsem se dozvěděla, že je Loutka romantická komedie, tak už jsem k ní nepřistupovala s takovým nadšením. Ale hned když se Adrian Brody převtělil do nesmělého, neviditelného člověka a poté si do ruky vzal svou novou loutku a začal se s ní dohadovat jako se starým známým (co vlastně jiného je naše svědomí?), mé nadšení se vrátilo. Snad poprvé jsem k osudu hlavních dvou hrdinů romantické komedie nebyla lhostejná a opravdu jim fandila. ()

RAiken

Slaďoučký pokrm, který chutná v jakémkoliv množství a v jakoukoliv noční či denní hodinu. Láskyplná sonda do života jednoho obyčejného člověka, který chtěl jen získat respekt svého okolí, splnit si svůj odvěký sen a nadto získat i ženu svých snů. Rovněž krásná studie herectví, ať už v případě poeticky hrajícího Adriena Brodyho, kterému se zrodily herecké geny i v břiše a dokáže zastat i herectví dřevěné loutky a dodat jí emoce či v případě Milly Jovovich, které byl dán prostor, aby si zkrátka zahrála co chtěla, a to se jí i podařilo, i když její ztřeštěná postava asi nesedne každému. Jeden z filmů, které dokoukáte, i když se vám bude chtít sebevíc spát a ještě pak usnete s kouzelným úsměvem na tváři, neboť pochopíte, že to, co jste viděli bylo obyčejné hřejivé lidské umění a po tomhle filmu propadnete filmovému světu znova a docela... ()

Matty

Plachý mladík bez špetky sebevědomí nachází svou životní jistotu v dřevěné loutce. Vtipný příběh, který za pomoci neobvyklých prvků rekapituluje známé skutečnosti. Naproti vynikajícímu Brodymu je patrné děsivé přehrávání Jovovichové, které role prostořeké rebelky vůbec, ale vůbec nesvědčí. 80% Zajímavé komentáře: RAiken, Xatrix ()

• Obchod, ve kterém Steven koupí svou loutku je „Halloween Adventure“ v New York City. (HellFire)
  • Učitel břichomluvectví ve filmu (Alan Semok) navrhl ústřední loutku a rovněž učil tři týdny Adriana Brodyho. (HellFire)