Pruhovaní kamarádi

Česko, 1998, 10x7 min

Kamera:

Ladislav Moulis

Petr Haničinec (rozprávač)

Na Sluneční pasece se narodila divoká prasátka. Odvážný Bivoj a drobná Beruška se poprvé vydávají na výlet a poznávají život a les kolem sebe. Poznají třetího pruhovaného kamaráda jezevce Jozívka. Dva malí divočáci Bivoj s Beruškou pomohou Jozívkovi dostat se z pasti, do které se dostal díky své zvědavosti. (oficiálny text distribútora)

Skejpr

Pokus o napodobení tuláčka, nicméně prasátka jsou dostatečně roztomilá a Chaloupek "obyčejné" výjevy z lesa prostě umí.. ()

ostravak30

Stejně kvalitní jako medvědi, kteří asi patřili k tomu nejlepšímu, co Václav Chaloupek dělal, to nebylo. Medvědi byli přeci jen více hraví a roztomilejší. Prasátka se spíš válejí v bahně a neustále se nacpávají kořínky, což děti jako takové nezaujme víc. Ale pořád je to hraný Večerníček a těch moc není. V nepřeberném množství animáků je to pořád zpestření. ()

m.xFuck

Čuníci a jezevec jsou v pohodě. Vizuál má pan Chaloupek jako vždy zvládlý skvěle. Co bohužel totálně selhává je klávesovo/syntezátorová hudba, která je už po půl minutě naprosto nesnesitelná. Druhá věc je pan Haničinec. Nemám proti němu vůbec nic a vážím si ho jako opravdu dobrého herce, ale jeho hlas mi začal být protivný, aniž bych věděl proč, už po druhém díle. Za mě tedy průměr. ()

Zagros

Po medvídcích jsme se mrkli i na další ze série Chaloupkových hraných večerníčků. Tentokrát jsme se několik dnů toulali s Pruhovanými kamarády. Líbili se nám dokonce více než medvědi. Možná, že divoké prase pro někoho lákavé není, ale kamarádi byli také roztomilí a především akčnější a zábavnější. K dobru bych přidal hlas vypravěče - pana Haničince. Díky němu dostaly příběhy pohádkovější atmosféru. ()

DaViD´82

Dvě selátka poznávají les a život vůbec. Z Chaloupkových večerníčků je tento, spolu s příběhy o medvíďatech, jediný snesitelný. Především díky tomu, že přišel jako první. Dokonce i ony poučné vsuvky zde docela ujdou. ()