Na královském zámku žije namyšlená, parádivá a panovačná princezna (K. Špráchalová). Trápí služebnictvo a snad by je svými rozmary sužovala dodnes, kdyby se v podhradí neobjevil tajemný Pán z Větrova (V. Dlouhý) se svými čarovnými hřebeny. Jejich kouzlo využije lazebnický mládenec (M. Dlouhý), aby potrestal pyšnou princeznu a získal náklonnost milého děvčete (M. Kuklová). (Česká televize)

blackrain

Klasická televizní pohádka s poučením. Jen ten název je maličko zavádějící, pořád jsem čekala a čekala a nedočkala se. Jen je Libuše Geprtová zmínila. Škoda, že se nepracovalo se všemi. Bůh ví, jak by to s princeznou dopadlo. Kamila Špráchalová tu namyšlenou blbku zahrála dobře. Přišlo mi, že je pohádka mnohem delší, než ve skutečnosti byla. Bylo příjemné vidět dva bratry Dlouhé společně v jednom počinu. ()

Jezinka.Jezinka

Z téhle pohádky plyne poučení - pokud máte krásné tmavé vlasy, vyhýbejte se blbým blondýnám, zejména pokud mají moc ovlivňovat vaše životy. Nepochybně vám budou závidět, protože je co. Na druhou stranu - vlasy dorostou a blbá blondýna blbou blondýnou zůstane. Tuhle pohádku jsem nikdy neměla ráda a nebýt tam bratři Vladimír a Michal Dlouzí, paní Dvorská a krásně slizký Marek Eben, tak se to na tři hvězdy nevyšplhá, ani kdybych ten stříbrný hřeben dostala darem. ()

Tommassi3

"Propána !! Vždyť to mám jako vrabčí hnízdo !! Jakýpak cherubínek ?!" ;) O Třech stříbrných hřebenech vyznívá jako typická papundeklová nenáročná pohádková záležitost, která však ničím zajímavým zvlášť nevyniká, pomineme-li skvělou práci castingu, protože kvalitní herecké obsazení k tomuto specifickému subžánru prostě neodmyslitelně patří, jinak by po něm neštěkl pes, Vlasty Janečkové !! Zaujmout může kromě hudební složky souputníka Janečkové Vadima Petrova snad jen nepříliš obsazovaný a přesto skvělý herec Pavel Rímský, jehož většina diváků zná pouze prostřednictvím jeho jedinečného hlasu coby uznávaného dabéra, například k Silvestru Stallonemu jeho hlas už prostě patří neodmyslitelně, a snad i fakt, že se zde setkávají bratři Vladimír a Michal Dlouzí, k čemuž také nedocházelo příliš často !! Příběh je až neobvykle banální, nicméně velmi roztomilý, Pán z Větrova v podání Vladimíra Dlouhého jako taková menší parafráze Děda Vševěda i to finální (ne)potrestání rozmazlené princezny Hedviky v podání miloučké Kamily Špráchalové zrovna nevypovídá o přílišné invenci Mileny Medové, která se pod tuto pohádku scénáristicky podepsala, navíc také fakt, že Barbora bydlí ve skále, svědčí o mírné křečovitosti z nedostatku nápadů !! ()

Danulinda

Zajímavé je obsazení dvou bratrů Dlouhých, avšak scénář není dostatečně rozpracovaný, aby se člověk u něj mohl opravdu pobavit. Chválím hezké kulisy a starou dobrou atmosféru původních pohádek, ale slabší náplň činí z této pohádky mírný podprůměr. Škoda, čekal jsem dle neobvyklého názvu přece jen o něco více. ()

honajz

Věci od Šiktance mám rád, obsahují často takovou zvláštní, snovou atmosféru, ale tohle se nějak nepovedlo. Přišlo mi to uspěchané, možná i násilně krácené, chtělo to víc propracovat mytologii za pánem z Větrova, ohledně hřebenu, postav Geprtové - ale i princezny, která přece nakonec nemusela být v jádru ani zlá. Jak sama říká, tatínek ji nikam nepustí, nezná svět a kde a jak a co chodí. Přitom otec zůstane nepotrestaný. Ty paruky byly mimochodem taky úděsné a ta světýlka v paruce Kuklové vypadaly spíš jak z nočního privátu, a ne pohádkově. Dlouhý Vladimír je zde skvělý a bráchu s přehledem přehrává o parník, jak působí přirozeně, a Michal oproti tomu nepřirozeně své hraní přehání. Jinak by mne potěšilo, kdyby ty holky byly naopak - Kuklová by hrála rozmazlenou princeznu a půvabnější podle mne Špráchalová holku od vody. Ono vůbec Kuklová, jedna z prvních hereček zcela nahá v tehdejší české verzi Playboye, mi od té doby přišla poněkud nedůstojná rolí naivních a obětavých dívek. ()